Dobry mecz i kolejna wygrana Indykpolu AZS Olsztyn

2016-10-29 18:51:01(ost. akt: 2016-10-29 19:21:46)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu.

W sobotę (27 października) ekipa Indykpolu AZS Olsztyn pokonała na wyjeździe BBTS Bielsko-Biała 3:0. MVP meczu został Aleksander Śliwka.

Po środowym zwycięstwie w akademickich derbach z AZS Częstochowa 3:1, podopieczni Andrei Gardiniego pojechali do Bielsko-Białej, by zmierzyć się z tamtejszym BBTS-em. Zgodnie z przedmeczowymi zapowiedziami, olsztyńscy siatkarze od samego początku ruszyli do ataku. Po dobry początku, akademicy trochę spuścili z tonu co pozwoliło bielszczanom na doprowadzenie do remisu 14:14 i do końca seta obie drużyny toczyły wyrównaną walkę. Walkę ostatecznie wygraną przez olsztynian 25:22.

Drugi set ponownie lepiej zaczęła drużyna z Olsztyna, która kontrolowała grę i przez pewien czas potrafiła utrzymać bezpieczną przewagę. Jednak podobnie jak w pierwszej odsłonie, BBTS rzucił się do odrabiania strat. Na szczęście ta partia również zakończyła się wygraną podopiecznych Andrei Gardiniego.

Mimo wyrównanego początku trzeciej części spotkania, zawodnicy Indykpolu AZS ruszyli do ataku i zdominowali swoich rywali. Dobra gra akademików w połączeniu z wieloma błędami BBTS-u pozwoliła na wysokie zwycięstwo 25:16. Tym samym olsztyńscy siatkarze wygrali kolejny mecz i umocnili swoją pozycję w czubie ligowej tabeli.

Najbliższe spotkanie zaplanowane jest na 7 listopada. Wówczas nasi zawodnicy zmierzą się w Olsztynie z Effectorem Kielce (godz. 18).