Warmia Traveland szybko poskromiła młodzież z Płocka – Bez najmniejszych wątpliwości

2016-10-24 07:10:12(ost. akt: 2016-10-24 11:32:45)

Piłkarze ręczni Warmii Traveland po bardzo trudnym i nerwowym spotkaniu z Sokołem Kościerzyna, tym razem nie narazili kibiców na większe emocje. Pokonali w piątek (21 października) w Płocku rezerwy Orlenu 29:21 (13:11). Gospodarze w pierwszej części walczyli ambitnie i oddali prowadzenie dopiero w końcówce, ale po przerwie olsztynianie przejęli pełną kontrolę, a efektowną końcówką zaakcentowali dobre wrażenie.
Orlen Wisła II Płock – Warmia Traveland Olsztyn 21:29 (11:13)

Warmia Traveland Olsztyn: Łukasz Zakreta i Mateusz Gawryś oraz Karol Królik-6, Piotr Dzido, Piotr Deptuła, Tomasz Fugiel-5, Piotr Pakulski-2, Michał Sikorski-2, Sergiusz Dworaczek-0, Michał Krawczyk, Radosław Dzieniszewski-2, Marcin Malewski-7, Sebastian Koledziński-5, Damian Przytuła

Piłkarze ręczni Warmii Traveland trochę niemrawo rozpoczęli spotkanie. To gospodarze w pierwszej części prowadzili (10 min. 6:3, 15 min. 8:6), ale goście nie dali im uciec za zbyt długi dystans. Dali się młodzieży wyszumieć i w odpowiednim momencie weszli na wyższy pułap. Po 20 minutach doprowadzili do remisu 9:9, a w końcówce osiągnęli dwubramkową przewagę.

Od tego momentu olsztynianie nie oddali inicjatywy, zachowując bezpieczna różnice czterech bramek. Płocczanie z wolna tracili siły, a przede wszystkim wiarę, że coś tu można osiągnąć i na finiszu stali się już przysłowiowymi chłopcami do bicia, Na szybkie kontry olsztynian rywale nie potrafili znaleźć odpowiedzi, stąd wysokie zwycięstwo.

Oczywiście wygrana z rezerwami Orelnu była obowiązkiem, bowiem atuty Warmii w tym meczu były niepodważalne. Najważniejsze, że wrócił spokój, bo ostatnia potyczka w Uranii postawiła kilka znaków zapytania, co do dyspozycji zespołu. Forma jest i jeżeli dochodzi do tego koncentracja to znikają problemy.

Orlen Wisła II - Spójnia. Niepokonani gdynianie wracają na pozycję lidera

Początek spotkania 7. kolejki należał do gospodarzy. Młodzi "Nafciarze" do 20 minuty utrzymywali delikatną przewagę. W pewnym momencie wynik wynosił nawet 7:3 na ich korzyść. Później zawodnicy ze stolicy województwa warmińsko-mazurskiego zaczęli odrabiać straty i do przerwy prowadzili w Orlen Arenie 13:11.

W drugiej połowie Warmia Traveland Olsztyn nie dała odebrać sobie wysokiego prowadzenia. Stopniowo powiększali przewagę, aż wynik zakończył się rezultatem 29:21. Kropkę nad i postawił Tomasz Fugiel, który zdobył trzy ostatnie bramki dla swojego zespołu.

W zespole gości świetnie spisywał się Marcin Malewski, zdobywca siedmiu bramek (w tym pięciu z rzutów karnych). Skuteczni byli również Karol Królik, wspomniany wcześniej Fugiel i Sebastian Koledziński. Łącznie zdobyli oni dla swojego zespołu 23 gole.

Oznacza to, że zawodnicy Giennadija Kamielina wrócili na pozycję lidera I ligi. Tuż za nimi są szczypiorniści Spójni Gdynia, którzy wygrali z drugą drużyną Orlen Wisły tydzień wcześniej.

Orlen Wisła II Płock - Warmia Traveland Olsztyn 21:29 (11:13)

Orlen Wisła II: Kujawa, Rybicki - Janiszewski 2, Kondracki 1, Bronowski, Ciećwierz 2, Rupp 1, Miedziński, Wołowiec 1, Kisiel 6/1, Olkowski 1, Lejza, Woźniak 1/1, Koper 4/1, Zaremba, Brzeziński 2.

Warmia Traveland: Zakreta, Gawryś - Malewski 7/5, Królik 6, Fugiel 5, Koledziński 5, Pakulski 2, Sikorski 2, Dzieniszewski 2, Dzido, Deptuła, Dworaczek, Krawczyk, Przytuła.