Poniedziałek, 14 października 2019. Imieniny Alany, Damiana, Liwii

Duży sukces AZS UWM. Zawodnicy przywieźli aż 13 medali

2016-10-20 07:41:39 (ost. akt: 2016-10-20 07:42:49)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu.

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu.

Autor zdjęcia: zbiory klubowe

Mistrzowską skuteczność zaprezentowali podczas Pucharu Polski kadetów i juniorów w Krynicy-Zdroju taekwondocy AZS UWM: 14-osobowa ekipa zdobyła aż 13 medali!

Kolejna edycja Pucharu Polski w taekwondo olimpijskim była popisem młodych olsztynian, którzy kolejny raz potwierdzili ugruntowaną już mocną pozycję kortowskiego klubu w krajowej hierarchii.

Podopieczni trenerów Macieja Ruty i Klaudii Ruty wywalczyli w krynickiej imprezie po sześć złotych i brązowych oraz jeden srebrny medal, a to wszystko razem przełożyło się na pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej Pucharu Polski Kadetów i Juniorów Małopolska Cup.

— Składam naszym zawodnikom wielkie gratulacje i podziękowania za postawę, zaangażowanie, no i uzyskane wyniki. Kolejny raz możemy być z nich dumni — mówi trener Maciej Ruta. — I to dotyczy całej drużyny, a więc także i Adama Kowalskiego, który co prawda tym razem wraca bez medalu, jednak jego walka na długo pozostanie nam w pamięci. Adam stoczył mistrzowski pojedynek, w którym udowodnił wysoką dyspozycję i pokazał serce do walki...

• Medale AZS UWM w Pucharze Polski. Złote: Wiktoria Strzeszewska (juniorka), Maja Wojciech, Patrycja Januszko, Mateusz Kowalski, Szymon Piątkowski, Mateusz Frelik (wszyscy kadeci); srebrny: Tymoteusz Kowalczyk (kadet); brązowi: Karolina Wakszyńska, Weronika Krejner (juniorki), Aleksandra Płoska, Mateusz Kędzierski, Piotr Dolat, Jakub Zyskowski (kadeci).


pes
Polub nas na Facebooku:

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB