Druga wygrana! Indykpol AZS Olsztyn pokonał Łuczniczkę Bydgoszcz

2016-10-14 22:32:11(ost. akt: 2016-10-16 00:20:45)

Autor zdjęcia: Indykpol AZS Olsztyn

W trzeciej kolejce PlusLigi, siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn 1:3 pokonali w Bydgoszczy tamtejszą Łuczniczkę. MVP spotkania został Jan Hadrava.

Po dobrym początku pierwszego seta, olsztyńscy siatkarze prowadzili już 5:1. Mimo prób odrabiania strat, to podopieczni Andrei Gardiniego kontrolowali przebieg spotkania, ostatecznie wygrywając partię 25:18. Podobnie wyglądała druga odsłona meczu, w której zawodnicy Łuczniczki mieli problemy z obroną i wyprowadzaniem kontrataku. Dzięki dobrej grze Włodarczyka i Śliwki akademicy systematycznie powiększali przewagę, dzięki czemu efektownie wygrali seta 25:16.

Po przerwie zdecydowanie lepiej zorganizowani byli podopieczni trenera Piotra Makowskiego, którzy skutecznie przełamywali olsztyńską defensywę. Na boisku pojawili się Ezequiel Palacios i Kuba Kochanowski, którzy znacznie wpłynęli na poprawę gry Indykpolu. Niestety po dobrej końcówce, Łuczniczka wygrała 25:19.

Mimo wyrównanego początku w czwartym secie (7:7), olsztynianie wrócili na poziom z początku meczu i całkowicie zdominowali przeciwników. Błyskawiczny i efektowny finisz pozwolił na wygranie tej partii 25:14 i całego spotkania 3:1.

Już za tydzień (22 października) o godz. 15 na Torwarze olsztyńscy siatkarze zmierzą się z ONICO AZS Politechniką Warszawską.