Indykpol AZS Olsztyn rozgromił u siebie GKS Katowice 3:0 [ZDJĘCIA]

2016-10-08 17:32:45(ost. akt: 2016-10-08 20:03:22)

Trzy do zera Indykpol AZS Olsztyn powalił na łopatki podopiecznych Piotra Gruszki z GKS Katowice w 2. kolejce PlusLigi w olsztyńskiej hali Urania. Mecz rozpoczął się o godz. 17, MVP został Jan Hadrava. Polecamy naszą relację!
Indykpol AZS Olsztyn - GKS Katowice 3:0 (25:18, 25:21, 25:12)

Od początku gospodarze spotkania starali się narzucić swoje tempo gry. Pierwszy set zakończyli ze sporą przewagą 25 do 18. Przyjezdni obronili co prawda pierwszą piłkę setową, ale przy drugiej okazali się bezradni.

Drugi set był zdecydowanie bardziej wyrównany. W szeregach GKS-u Katowice wyróżniał się Serhiy Kapelus. Gościom udało się utrzymać przyzwoity poziom gry i przegrali już tylko czterema punktami.

W trzecim secie olsztynianie pokazali, co potrafią. Na boisku wyczuwało się zrezygnowanie gości, w połowie rozgrywki zaczęli chyba tracić wiarę w sukces. Piotr Gruszka poprosił o czas, ale to tylko odwlekło egzekucję.

Ostatecznie Indykpol AZS Olsztyn wygrał trzeciego seta do 12 i pokonał GKS Katowice w całym spotkaniu 3:0. Tak kibicowaliście zawodnikom z Olsztyna!

W ubiegłym tygodniu na inaugurację sezonu, podopieczni Andrei Gardiniego przegrali dopiero po tie-breaku z Jastrzębskim Węglem. Zawodnicy Piotra Gruszki w pierwszym meczu ograli Łuczniczkę Bydgoszcz 3:1, czym zaskoczyli znaczną część siatkarskich kibiców.