Indykpol AZS Olsztyn przegrywa z Jastrzębskim Węglem po tie-breaku

2016-10-01 20:22:00(ost. akt: 2016-10-01 21:28:12)

Autor zdjęcia: Mat. Indykpol AZS Olsztyn

Po wyrównanym boju, siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn przegrali na inaugurację sezonu PlusLigi z Jastrzębskim Węglem 2:3.

MVP: Hidalgo Oliva

Mimo dobrego początku pierwszego seta, gospodarze odrobili straty i doprowadzili do remisu 12:12. Po krótkiej wymianie punkt za punkt, ekipa Jastrzębskiego wyszła na prowadzenie, ostatecznie wysoko wygrywając pierwszą partię 25:19. Druga odsłona stała pod znakiem wojny nerwów, z której zwycięsko wyszli podopieczni Andrei Gardiniego.

Dobry początek trzeciego seta pozwolił na odskoczenie od rywali na kilka punktów. Olsztynianie skrzętnie wykorzystywali nieskuteczność gospodarzy i kontrolowali grę. Mimo gorszej końcówki, nasi siatkarze wygrali 25:22. Czwarta część meczu była istną wymianą ciosów, niestety przegraną przez akademików.

- Ostatnią partię lepiej rozpoczęli gospodarze. Nasz zespół miał problemy ze skończeniem ataku, co skrzętnie wykorzystywali rywale. Po bloku Wojtka Sobali na Danielu Pliński, Jastrzębianie prowadzili 8:4. Siatkarze Indykpolu AZS nie poddawali się, a straty próbowali odrobić Włodarczyk oraz Buchowski. Niestety, mimo walki nie udało nam się zmienić losów spotkania – przegraliśmy 7:15 i całe spotkanie 2:3 - mówi Mateusz Lewandowski, oficer prasowy klubu.

Dokładnie za tydzień (8 października) w hali Urania, olsztyńscy siatkarze podejmą GKS Katowice. Mecz rozpocznie się o godz. 17.