Warmia zremisowała ze Stalą 22:22

2016-09-26 12:36:56(ost. akt: 2016-09-26 10:41:20)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu.

Autor zdjęcia: Fot. Grzegorz Czykwin

Remisem 22:22 zakończył się domowy pojedynek Warmii Traveland Olsztyn ze Stalą Gorzów Wielkopolski.

Pierwszą bramkę zdobyli goście, w 4. min. wyrównał Karol Królik i tak już było przez kolejne minuty — przez niemal całą pierwszą połowę gra była bardzo wyrównana, ale jednak z niewielką przewagą Stali. Olsztynianie do przerwy tylko raz (w 23. min, po bramce Królika) potrafili wyjść na prowadzenie (11:10), ale nie trwało ono długo, bo kolejne cztery trafienia zapisali na swoje konto szczypiorniści z Gorzowa, którzy po pierwszej części spotkania prowadzili 14:11.

Po przerwie gospodarze — głównie dzięki doskonałej grze w bramce Łukasza Zakrety — zaczęli powoli odrabiać straty. Po kolejnym trafieniu Tomasza Fugiela ponownie był remis, tym razem 14:14, ale już do końca meczu przewaga jednej drużyny nad drugą nie była większa niż jednobramkowa. Przy stanie 22:22, kiedy do końcowej syreny zostało tylko 25 sekund, piłkę mieli w posiadaniu gospodarze. Fugiel, ku uciesze kibiców, w ostatniej sekundzie spotkania trafił do bramki, ale sędziowie jednak nie uznali tego trafienia, odgwizdując faul w ataku.

Jednym z najbardziej zadowolonych z remisu był trener Stali Dariusz Molski. — Nie po to przejechaliśmy 450 km, aby ten mecz gładko przegrać — stwierdził były szkoleniowiec Mebli Wójcik Elbląg. — Spodziewaliśmy się twardej walki i to się potwierdziło, Nasz zespół dopiero się uczy gry w I lidze, a nauka jest najlepsza przy bardzo wymagającym przeciwniku, którym była dzisiaj Warmia. Dlatego ten remis uważamy za bardzo dobry dla nas wynik — podkreślił Molski.

• Inne wyniki 3. kolejki: Śląsk Wrocław — Nielba Wągrowiec 29:35 (15:16), SMS ZPRP Gdańsk — MKS Wieluń 23:23 (112:12), Grunwald Poznań — Sokół Browar Kościerzyna 29:28 (14:11), Mazur Sierpc — Spójnia Gdynia
20:27 (11:13), Polski Cukier Pomezania Malbork — Real Astromal Leszno 27:21 (13:12), GKS Żukowo — Orlen Wisła II Płock 28:34 (12:18).