Piątek, 19 kwietnia 2019. Imieniny Alfa, Leonii, Tytusa

Duży sukces zawodniczek UKS SMS Olsztyn na Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodziczek

2016-06-15 09:22:07 (ost. akt: 2016-06-15 09:24:39)
Olsztyńskie uczestniczki MMM. Czwarta z prawej Ola Gulmantowicz, piąta Basia Kardynał.

Olsztyńskie uczestniczki MMM. Czwarta z prawej Ola Gulmantowicz, piąta Basia Kardynał.

Autor zdjęcia: Archiwum UKS SMS

Aż 11 medali Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodziczek, w tym sześć złotych, zdobyły gimnastyczki UKS SMS Olsztyn. — Dziewczyny zaczęły sezon przebojowo — uśmiecha się Beata Lewalska.

Cztery 8-letnie olsztynianki wywalczyły przy Gietkowskiej pięć krążków w klasie młodzieżowej (3-0-2), a ośmioosobowa ekipa gimnastyczek z rocznika 2007 dołożyła do tego sześć medali w klasie III PZG (3-2-1). Najbardziej prestiżowe zwycięstwa — w wieloboju — też pozostały w Olsztynie, a odniosły je 8-letnia Barbara Kardynał i o rok starsza Aleksandra Gulmantowicz.

— Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego startu, a ja szczególnie z tej klasy młodzieżowej, w której wystawiliśmy dziewczynki po dwóch latach szkolenia sportowego — mówi Beata Lewalska prezes i jedna z trenerek UKS SMS.

— I to samo dotyczy kolejnych pięciu dziewcząt w klasie III PZG. Niesamowicie wypadła zwłaszcza Wiktoria Wacura, która po dwóch latach szkolenia zajęła w swoich pierwszych zawodach szóste miejsce, a do tego była jeszcze w dwóch finałach. To wielki sukces. Ale tak najbardziej ze wszystkich jesteśmy zadowoleni z naszych „największych” medalistek Basi Kardynał i Oli Gulmantowicz, które zostały mistrzyniami w wieloboju, no i wygrały po dwa finały. A już dziś zapraszam na finały Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, które za dwa tygodnie zagoszczą w Olsztynie (25-27.06 — red.): gimnastyka sportowa w Uranii, a skoki na trampolinie na Mariańskiej — dodaje Beata Lewalska.

Trenerami olsztynianek są: Ewa Jóźwiak, Dariusz Laszuk (prowadzą Aleksandrę Gulmantowicz, Hannę Łożyńską i Agatę Kowalską w kl. III) oraz Beata Lewalska i Dzianis Hryn (mają pod swoją pieczą resztę naszych reprezentantek na MMM: piątkę gimnastyczek z kl. III i cztery dziewczęta w klasie młodzieżowej). UKS SMS Olsztyn zajął drugie miejsce w klasyfikacji klubowej.

• Klasa młodzieżowa, wielobój (46 zawodniczek): 1. Barbara Kardynał, 10. Kaja Sokołowska, 14. Milena Krasicka, 19. Iga Staszewska. Finały, skok: 3. Sokołowska, 5. Krasicka; poręcze: 1. Kardynał; ćwiczenia wolne: 1. Kardynał, 3. Sokołowska.

Klasa III, wielobój (34): 1. Aleksandra Gulmantowicz, 4. Hanna Łożyńska, 6. Wiktoria Wacura, 25. Monika Jastrzębowska, 26. Maja Staniszewska, 27. Zuzanna Włodarska, 28. Aleksandra Starus. Finały, skok: 1. Gulmantowicz, 2. Agata Kowalska, 5. Wacura; poręcze: 1. Gulmantowicz, 3. H. Łożyńska; równoważnia: 2. H. Łożyńska, 6. Wacura.


pes
Polub nas na Facebooku:

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB