Czwartek, 24 września 2020. Imieniny Dory, Gerarda, Maryny

Uśmiechy i łzy na matach

2016-06-13 10:38:19 (ost. akt: 2016-06-13 11:08:57)

Autor zdjęcia: Kamil Foryś

Natalia Karbowiak z Olsztyna, Patrycja Szymańska z Nawiad i Hubert Januszewski z Lubawy — ta trójka młodych zapaśników triumfowała w Uranii w 45. turnieju o Puchar Warmii i Mazur.

W zorganizowanej przez olsztyńskich Budowlanych imprezie (patronat objął nad nią prezydent miasta) wzięło udział ponad 300 młodzików i młodziczek z 31 klubów. Chłopcy rywalizowali w stylu klasycznym i wolnym, dziewczęta w wolnym. Reprezentanci naszego regionu wywalczyli 19 medali (3-6-10), a trener Budowlanych był zadowolony nie tylko z sukcesów swoich zawodników i zawodniczek.

— Było nam bardzo miło gościć tak wielu młodych zapaśników i to nie tylko z polskich klubów — powiedział Michał Staszewski. — Kolejny raz nie zawiodły zaprzyjaźnione kluby z Rosji, Litwy i Białorusi, co podniosło poziom, rangę i atrakcyjność imprezy, która jest kuźnią talentów. W przeszłości brali w niej udział prawie wszyscy późniejsi polscy mistrzowie i medaliści olimpijscy, świata i Europy — podkreślił szkoleniowiec Budowlanych, którego podopieczni zdobyli w Uranii cztery medale (1-0-3). Mogło ich być więcej, bo niektórzy z olsztynian przegrali swoje ostatnie walki o miejsce na podium. To spotkało m.in. Wiktorię Orłowską. — Trenuję od półtora roku i bardzo mi się ten sport podoba — mówiła Wiktoria. — Miałam bardzo trudne pojedynki, ale większość wygrałam. Nie powiodło mi się tylko w walce o brąz — dodała uczennica VI klasy Szkoły Podstawowej nr 10 w Olsztynie.

Trener Sokoła Lubawa Henryk Mężykowski uważa, że te zawody są dla jego młodych zawodników bardzo przydatne. — Mieliśmy tu ośmiu młodzików — poinformował. — W tym turnieju startujemy każdego roku od początku istnienia klubu (czyli od 1980 r. — red.). Dla mnie nie tak ważne są zwycięstwa, co sam udział. Cieszę się nie tylko wtedy, kiedy dzieciaki schodzą z mat uśmiechnięte, ale również jak... wycierają łzy. Jedno i drugie oznacza, że im bardzo zależy na tym, co robią — stwierdził Mężykowski.

• Medaliści z Warmii i Mazur. Złoci: Natalia Karbowiak (44 kg, Budowlani), Patrycja Szymańska (67 kg, Orlik Nawiady), Hubert Januszewski (42 kg, st. wol., Sokół Lubawa). Srebrni: Nikola Krupińska (37 kg, Orzeł Karolewo), Aleksandra Dłuska (48 kg, Iskra Drogosze), Maciej Szmyt (35 kg, wol.,Orzeł), Filip Łużyński (42 kg, klas., Sokół), Bartosz Głowienka (47 kg, wol., Orzeł), Konrad Giers (73 kg, wol., Orlik). Brązowi: Klaudia Wasiluk (34 kg), Wiktoria Bronowicka (40 kg, obie Iskra), Marceli Maksymow (32 kg, wol., Orlik), Wiktor Żukowski (35 kg, wol.), Sebastian Wesołowski (38 kg, wol., obaj Budowlani), Cyprian Kowalik (42 kg, wol. i klas, Warmia Lidzbark Warm.), Damian Wojtkowski (47 kg, wol. Olimp Kętrzyn), Piotr Wesołowski (59 kg, wol. Budowlani), Konrad Łazarczyk (73 kg, wol., Orzeł).

Lech Janka

Polub nas na Facebooku:

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB