Okręgówka: Orlęta i Delfin się cieszą

2016-06-06 08:07:37(ost. akt: 2016-06-06 08:12:15)
Zdjęcie jest illustracją do treści

Autor zdjęcia: Zuzanna Dobrzyńska

Po zwycięstwie w Knopinie Orlęta są już pewne awansu do IV ligi, natomiast w grupie 2 podobne powody do satysfakcji ma Delfin. Znowu o swoich umiejętnościach strzeleckich przypomniał Partyk Malanowski z Błękitnych!
Bez wątpienia bohaterem 28. kolejki został Patryk Malanowski, napastnik Błękitnych Pasym, który w wyjazdowym meczu z Falą zdobył pięć goli. A mogło być jeszcze lepiej, bo na początku zmarnował jeszcze trzy stuprocentowe okazje! — Patryk trochę się spóźnił, w efekcie wyszedł na boisko nierozgrzany, stąd te początkowe pudła — wyjaśnia Dariusz Lipka z zarządu Błękitnych. — Generalnie zagraliśmy słabo, szczególnie w obronie, za co w przerwie dostało się piłkarzom od trenera Romanowskiego — kończy Lipka.

Dla odmiany w Piszu kibice nie zobaczyli ani jednej bramki, chociaż sytuacji obie drużyny miały sporo. — W pierwszej połowie trafiliśmy w poprzeczkę, po przerwie tym samym zrewanżowali się nam Czarni — opowiada trener Mazura Adam Ożarowski. — Poza tym oba zespoły miały też po kilka znakomitych okazji, m.in. rywale nie wykorzystali sytuacji sam na sam z naszym bramkarzem.
Sobotni remis ucieszył piłkarzy Orląt, bo zapewniał im awans do IV ligi. Mimo to piłkarze z Reszla nie odpuścili wyjazdowego meczu z Danpolem Knopin. — Długo nic nie chciało wpaść do siatki, a jak już w końcu zdobyliśmy bramkę, to nie uznał jej sędzia — mówi Łukasz Pyrzak, trener Orląt. — Jednak w 35. minucie worek się rozwiązał. Ostatni kwadrans gospodarze grali w osłabieniu, bo jeden z nich opuścił boisko za drugą żółtą kartkę.

• Danpol Knopin — Orlęta Rema Reszel 0:5 (0:3)
0:1 — Romańczuk (35), 0:2, 0:3 — Jankiewicz (40, 44), 0:4 — Zaleśkiewicz (74 karny), 0:5 — Krzywicki (75)

• Granica Bezledy — Wilczek Wilkowo 0:1 (0:0)
0:1 — Hirny (54)

• Fala Warpuny — Błękitni Pasym 3:5 (2:2)
1:0 — D. Wójcik (3), 1:1 — Malanowski (10), 2:1 — K. Graczyk (17), 2:2 — Malanowski (41), 3:2 — Piec (54), 3:3, 3:4, 3:5 — Malanowski (68, 71, 89)

• Mazur Pisz — Czarni Olecko 0:0

• SKS Novum Szczytno — Vęgoria Węgorzewo 2:1 (1:0)
1:0 — Kasprzak (35), 1:1 — Klein (49), 2:1 — Kasprzak (60)

• Start Kruklanki — Polonia Lidzbark Warmiński 1:1 (0:0)
1:0 — Karbowski (83), 1:1 — Wyrębek (90)

• Pojezierze Prostki — Victoria Bartoszyce 1:0 (1:0)
1:0 — Próchniak (31)

• Cresovia Górowo Iławeckie — Łyna Sępopol 0:3 (0:2)
0:1 — Pawłowski (12), 0:2 — Naruszewicz (33), 0:3 — Pawłowski (54)

GRUPA 2
W najciekawszym spotkaniu Delfin Rybno zmierzył się z dotychczasowym wiceliderem Kormoranem Zwierzewo. Zwyciężyli gospodarze 3:1 i po rocznym pobycie w tej klasie rozgrywkowej podopieczni trenera Radosława Wasielewskiego awansowali do IV ligi. W drugiej odsłonie sezonu beniaminek z Rybna nie przegrał żadnego spotkania, odnosząc 11 zwycięstw i remisując dwa mecze.

W tej kolejce najwięcej bramek kibice zobaczyli w meczu Czajkowski Radomniak Radomno — Syrena Młynary (8:0). — I to był najniższy wymiar kary — informuje trener gospodarzy Sławomir Mówiński. — Goście przyjechali tylko w dziesięcioosobowym składzie. Na dodatek Przemysław Grabowski nie wykorzystał rzutu karnego, Patryk Lewicki trafił w poprzeczkę, a Jacek Cichocki w słupek.

• Czajkowski Radomniak Radomno — Syrena Młynary 8:0 (4:0)
1:0 — Kowalski (14), 2:0, 3:0 — Górzyński (29, 34), 4:0, 5:0 — R. Lewicki (40, 48), 6:0 — Godziszewski (74), 7:0 — Cichocki (77), 8:0 — Górzyński (89)
• GKS Stawiguda — Warmia Olsztyn 1:1 (0:1)
0:1 — Kępka (20), 1:1 — Piórkowski (75)
• Grunwald Gierzwałd — Ewingi Zalewo 0:0
• Wel Lidzbark Welski — GKS Gietrzwałd/Unieszewo 6:1 (6:0)
1:0 — Łożyński (3 karny), 2:0, 3:0, 4:0 — Grus (22, 30, 38), 5:0 — Pieckowski (44), 6:0 — Grus (45), 6:1 — Metera (76)
• GSZS Delfin Rybno — Kormoran Zwierzewo 3:1 (0:1)
0:1 — Maj (35 karny), 1:1 — Jabłonowski (47), 2:1 — Konicz (69), 3:1 — Świniarski (84)
• Czarni Rudzienice — Fortuna Gągławki 3:0 (1:0)
1:0 — Zakierski (22), 2:0 — Dedek ( 75), 3:0 — Suchocki (81)
• Polonia Iłowo — Tęcza Miłomłyn 0:0
• Żuraw Godkowo — Start Nidzica 3:1 (1:1)
1:0 — Malinowski (21), 1:1 — Napiórkowski (30 karny), 2:1 — Trejmak (70), 3:1 — Wiernicki (90+2)