środa, 20 stycznia 2021. Imieniny Fabioli, Miły, Sebastiana

Grand Slam w Olsztynie. Bardzo lubimy grać u siebie

2016-05-20 08:17:08 (ost. akt: 2016-05-20 11:13:33)

Autor zdjęcia: Bartosz Cudnoch

Już za miesiąc nad malowniczym jeziorem Ukiel zobaczymy pod siatką kilkanaście polskich par, wśród których trzy są bliskie awansu na igrzyska w Rio. Grand Slamu w Olsztynie nie odpuszczą światowe gwiazdy siatkówki plażowej.

W tegorocznych turniejach cyklu World Tour polskie pary spisują się bardzo dobrze. W ostatnim, który został rozegrany w tureckiej Antalyi, Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel zajęli trzecie miejsce, a Michał Bryl i Kacper Kujawiak awansowali do ćwierćfinału. W 1/8 finału grali z kolei Piotr Kantor z Bartoszem Łosiakiem oraz Michał Kądzioła z Jakubem Szałankiewiczem. I tu koniecznie trzeba dodać, że Kinga Kołosińska z Moniką Brzostek, Grzegorz Fijałek z Mariuszem Prudelem i Piotr Kantor z Bartoszem Łosiakem są bliscy gry w sierpniowych igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro. Wszystkie te duety zagrają w Warmia Mazury Grand Slam Olsztyn 2016, który w dniach 14-19 czerwca znów zagości nad malowniczym jeziorem Ukiel. Do turnieju na olsztyńskim piasku zgłosiło się 15 polskich par — sześć damskich i dziewięć męskich.

— Bardzo lubimy grać u siebie, przed własną publicznością. Poza tym grając w Olsztynie, możemy trenować na głównym boisku; zawody na Warmii i Mazurach organizowane są po prostu wspaniale — mówi Monika Brzostek. A jej koleżanka spod siatki, Kinga Kołosińska, ma nadzieję co najmniej na powtórkę z ubiegłego roku, kiedy to Polki wywalczyły w stolicy Warmii i Mazur brązowy medal.
Mariusz Prudel i Grzegorz Fijałek zanim wystąpią w Olsztynie, zagrają jeszcze w Grand Slam w Moskwie, mistrzostwach Europy w Szwajcarii i turnieju w Hamburgu, po którym zostaną zamknięte listy rankingowe na igrzyska w Rio. Oni również mają nadzieję — liczą na to, że do Olsztyna przyjadą już na luzie, bo z awansem olimpijskim w kieszeni. — Kiedy gramy u siebie, zawsze towarzyszą nam większe emocje: patrzą na nas najbliżsi i przyjaciele. Potrafimy się zmotywować bardziej niż na innych turniejach — podkreśla Fijałek.

Turnieju nad Krzywym nie zamierzają odpuszczać światowe gwiazdy plażówki. We wtorek zamknięto listę zgłoszeń i już wiadomo, że na olsztyńskim piasku wystąpią m.in. trzy najlepsze pary kobiece w rankingu olimpijskim: Larissa/Talita i Agatha/Barbara z Brazylii oraz Ludwig/Walkenhorst z Niemiec, a także dwie czołowe pary wśród mężczyzn — Brazylijczycy Alison/Bruno Schmidt oraz Pedro Solberg/Evandro.

Warmia Mazury Grand Slam Olsztyn 2016 to nie tylko emocje pod siatką, ale też mnóstwo innych atrakcji. I tak, na scenie w Centrum Rekreacyjno-Sportowym Ukiel wystąpią zespół Akcent i Kabaret Łowcy.B. — Nie zabraknie też strefy animacyjnej dla dzieci, czyli m.in. Kinder+ Sport Kid's Camp. Tym razem nie poprowadzi tego Piotr Gruszka, ale zapewniam, że odwiedzi nas ktoś związany z siatkówką i uwielbiany przez kibiców. Więcej informacji podamy wkrótce, dopinamy program z lokalnymi instytucjami tak, by stworzyć kompleksowy pakiet atrakcji — mówi Rafał Pośpiech, dyrektor turnieju. A Paweł Papke, prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej, dodaje: „Liczę co najmniej na jeden polski medal, ale kciuki będziemy trzymać za wszystkie nasze pary. To będzie wspaniały turniej ze wspaniałymi siatkarkami i siatkarzami z Polski i świata, którzy dwa miesiące później wystąpią w Rio”.

Mateusz Przyborowski


Polub nas na Facebooku:

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. on #1996965 | 195.136.*.* 20 maj 2016 22:44

  milion złotych za trzy dni zabawy w piasku, bogaty ten nasz GRZYMOWICZ

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. olsztyniak #1996945 | 88.156.*.* 20 maj 2016 22:04

  I tak jak w ubiegłym roku plaże pozamykane do dvpy te GRAND SLAM całe lato zwalone . Nie chcemy GRAD SLAMA W OLSZTYNIE, NIECH SOBIE WRACAJĄ DO STARYCH JABŁONEK

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Rum #1996753 | 81.190.*.* 20 maj 2016 15:40

  Grand szłam

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz