Robert Lewandowski z golem, ale bez awansu. Atletico Madryt pierwszym finalistą Ligi Mistrzów 2015/16

2016-05-04 12:33:21(ost. akt: 2016-05-04 13:04:10)
Atletico Madryt pierwszym finalistą Ligi Mistrzów w sezonie 2015/16. Podopieczni Diego Simeone na Alianz Arenie polegli z Bayernem Monachium 1:2, jednak ostatecznie udało im się wyeliminować Bawarczyków dzięki bramce zdobytej na wyjeździe i remisowi 2:2 w całym dwumeczu. Wynik w 31. minucie otworzył Xabi Alonso, natomiast w drugiej połowie gola dla gości strzelił Antoine Griezmann.
Oba zespoły miały szanse na podwyższenie wyniku poprzez rzut karny, jednak zarówno Jan Oblak, jak i Manuel Neuer wyczuli intencje egzekwujących "jedenastki" Thomasa Muellera i Fernando Torresa. Prowadzenie monachijczykom zapewniła bramka zdobyta przez Roberta Lewandowskiego, jednak to nie wystarczyło. Finałowym rywalem Atletico będzie zwycięzca pary Real Madryt/Manchester City.

Źródło: Foto Olimpik / x-news