IV liga. Tęcza straciła kolory

2016-05-02 09:00:08(ost. akt: 2016-05-02 08:38:19)

Skończyła się seria meczów bez porażki Tęczy Biskupiec. Porażka dotychczasowego wicelidera to dobra wiadomość dla rezerw Stomilu, które wygrały ze Śniardwami.
• Stomil II Olsztyn — Śniardwy Orzysz 3:0 (0:0)
1:0, 2:0 — Wypniewski (54, 57), 3:0 — Łukasik (88); czerwona kartka: Szymanowski (37, Śniardwy, za drugą żółtą)

STOMIL II: Leszczyński — Biedrzycki, Żukiewicz, Perka, Wojciechowski (77 Grela), Łukasik, Zacheja (59 Szypulski), Bartkowski, Karłowicz (75 Kaczmarczyk), Wypniewski, Śledź (65 Sienikowski).
ŚNIARDWY: Kleczkowski — Kropiewnicki, Sidorowicz, Czaplicki (64 Rubin), Laszkowski (86 Modzelewski), Skalski, Szymanowski, Tomaszewski, Dymiński (81 Kubrowski), Żaboklicki, Marcinkiewicz (75 Tomaszewski)

W Łukcie, gdzie został rozegrany mecz, lider zaczął strzelać dopiero po tym, jak skład rywali uszczuplił się o Karola Szymanowskiego. Zawodnik drużyny z Orzysza próbował strzelić gola...ręką, za co obejrzał żółtą kartkę. A że było to już jego drugie „żółtko”, więc musiał udać się do szatni. Stomil strzelać zaczął po przerwie, a dzięki wygranej odskoczył w tabeli od Tęczy Biskupiec i utrzymuje pięciopunktową przewagę nad Motorem Lubawa.

• Mrągowia Mrągowo — Amex-Bączek Unia Susz 0:0

MRĄGOWIA: Miara — Mikulak, Tarnowski (80 Kundo), Michałowski, Salwowski, Skrzęta, Nawrocki, Sobolewski (85 Spirydon), Sobótka, Marszałek (60 Kowalski), Kapusta (65 Majak)
AMEX-BĄCZEK UNIA: Jędrzejewski — Bieńkowski, Rakowski, Wiśniewski, Gąsior, Hanas, Maśka, Górski, Luliński, Karczewski (65 Staniec), Ludwiczak (85 D. Laskowski)

Trener gospodarzy był rozgoryczony bezbramkowym remisem. Mrągowia liczyła na trzy punkty, ale musiała obejść się smakiem.

— Po ostatnim gwizdku goście cieszyli się z tego punktu, jednak nie my. Chcieliśmy wygrać, byliśmy lepsi, mieliśmy więcej z gry, stworzyliśmy pięć sytuacji, ale zabrakło choćby jednej bramki. Goście byli cofnięci, ciężko było nam się przebić. Mamy problem z atakiem pozycyjnym, a kilku zawodników z formacji ofensywnych zagrało dzisiaj poniżej oczekiwań — powiedział Kazimierz Puławski, trener Mrągowii.

• DKS Dobre Miasto — Pisa Tewes-Bis Barczewo 1:1 (1:0)
1:0 — Komiarzyk (39), 1:1 — Paprocki (55)

DKS: Sobol — Bartliński, Gawryś, Jamróz, Witkowski, Komiarzyk (88 Lipka), Zajączkowski, Kij (78 Zaremba), Bodalski (62 Maczukin), Olszewski (62 Pietrago), Jurczak
PISA TEWES-BIS: Turek — Skindel, Bruchalski, Rodzeński, Kostrubski, Witkowski, Kowszun (67 Sławiński), Buhholz (53 Jaroń), Kaszuba (53 Sajnach), Szumski (82 Dobkowski), Paprocki

W pierwszej połowie przeważali gospodarze. DKS stworzył sobie kilka niezłych okazji, z których wykorzystał jedną. Po zmianie stron gra się wyrównała, nawet z lekkim wskazaniem na Pisę. Drużyna z Barczewa doprowadziła do wyrównania, poza tym w jednej z akcji trafiła w słupek.

• Błękitni Orneta — Orzeł Janowiec Kościelny 4:1 (1:0)
1:0 — Różowicz (38), 2:0 — Gołębiowski (50), 3:0 — Kulpaka (56 karny), 3:1 — Rogowski (80), 4:1 — Bujko (90)

BŁĘKITNI: Łastówka — Kowalczuk, Ziemianowicz (58 (Dublanka), Kulpaka, Kowalikowski, Fabisiak, Gołębiewski, Przygocki, Kosobucki (81 Borawski), Różowicz (81 Bujko), Skibicki (58 Malanowski)
ORZEŁ: Radzikowski — Rogowski, Łaszczyk (80 Rutkowski), S. Szczypiński, Łochnicki, Małecki, Czaplicki (58 Wąsowski), Szypulski, Rutkowski (83 Ginap), B. Szypulski (68 Szczepkowski, Rama

— Pierwsza połowa była wyrównana — ocenia kierownik drużyny gospodarzy Zachariusz Świerżewski. — Po przerwie od razu zaatakowaliśmy mocniej i na efekty długo nie trzeba było czekać, bo po godzinie gry prowadziliśmy już 3:0. Ostatecznie wygraliśmy 4:1, a mogliśmy zdobyć jeszcze więcej goli, bowiem piłka po główce Mateusza Różowicza trafiła w słupek, a doskonałych sytuacji nie wykorzystali Tomasz Gołębiowski, Karol Skibicki i Łukasz Malanowski.

• Start Kozłowo — Omulew Wielbark 0:3 (walkower)