Stomilanki ograły Polonię Poznań

2016-04-11 12:15:51(ost. akt: 2016-04-11 11:16:50)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu.

Autor zdjęcia: Grzegorz Kwakszys

Wczorajsze zwycięstwo w Poznaniu olsztyńskie piłkarki zadedykowały swojemu rannemu w wypadku samochodowym szkoleniowcowi Dariuszowi Maleszewskiemu.
Polonia Poznań — Stomil Visacom Olsztyn 1:2 (1:1)
Bramki dla gości: Bubrowska, Bukowska; czerwona kartka: Bukowska (80, Stomil, za niesportowe zachowanie)

STOMIL VISACOM: Gołębiowska — Krech, Piotrak, Sieradzka, Smolińska, Janczuro, Roman, Abramczyk, Bubrowska (72 Biedrzycka), Grzesik, Bukowska

Po tym, jak w czwartkowy wieczór trener Maleszewski uległ wypadkowi samochodowemu, gdy wracał z treningu Błękitnych Orneta, których także jest szkoleniowcem, olsztyński klub próbował przełożyć wyjazdowy mecz z Polonią Poznań. Nie udało się, więc o punkty trzeba było walczyć zgodnie z terminarzem.

— Był to chyba jeden z naszych najcięższych meczów. Przede wszystkim brakowało nam trenera, czyli ogniwa zespalającego drużynę — powiedziała Ewelina Balcewicz, która poprowadziła w Poznaniu olsztyńską drużynę.
Rywali objęły prowadzenie, ale jeszcze przed przerwą dwójkową akcję stomilanek wykończyła Roksana Bubrowska. W drugiej połowie gole na wagę trzech punktów strzeliła po solowej akcji Sandra Bukowska.

Dzień przed tym meczem bramkarka Stomilu Visacom Natalia Piątek zadebiutowała w reprezentacji Polski do lat 17. Polki przegrały jednak 0:1 z Norweżkami podczas turnieju UEFA Development. Dzisiaj biało-czerwone zagrają ze Szwajcarią.