Złoty i brązowy medal torowych mistrzostw świata Ani Harkowskiej we Włoszech

2016-03-21 14:30:53(ost. akt: 2016-03-21 12:41:48)

Autor zdjęcia: mat. annaharkowska.pl

Po raz kolejny doskonale zaprezentowała się na arenie międzynarodowej trzykrotna srebrna medalistka paraolimpijska z Londynu 2012 Anna Harkowska. Zawodniczka Giant OKS Warmia i Mazury Olsztyn zdobyła we włoskim Montichiari dwa medale torowych mistrzostw świata — złoty w scratchu na 10 km oraz brązowy w wyścigu na dochodzenie na 3000 m, czyli w konkurencji paraolimpijskiej. Harkowska ścigała się ponadto na 500 m, zajmując wysoką 6. lokatę.
Reprezentantka Polski tuż przed odebraniem złota w scratchu (zdobytego w bardzo dobrym stylu) stanęła do startu w wyścigu na dochodzenie. W kwalifikacjach zajęła trzecie miejsce, a to oznaczało że będzie walczyła o brązowy krążek z czwartą zawodniczką tych eliminacji Brytyjką Crystal Lane. Ostatecznie Polka okazała się wyraźnie lepsza i kolejne miejsce na podium wielkiej imprezy stało się faktem.

W Montichiari mieliśmy też drugi regionalny akcent — oprócz Anny Harkowskiej w wyścigu na czas na 1000 m (ale w konkurencji dla niepełnosprawnych z dysfunkcją wzroku) wystartowała rodowita olsztynianka Anna Duzikowska z AZS UWM, która — pilotowana przez Natalię Morytko — dojechała w tandemie do mety na 12. miejscu. Wygrały Holenderki Larissa Klaasen i Haliegh Dolman.

Włoskie MŚ stanowiły generalny sprawdzian sił przed najważniejszą imprezą czterolecia, jaką będą rozpoczynające się za pół roku igrzyska paraolimpijskie w Rio de Janeiro.