Morderczy bój Radwańskiej z Cibulkową. Polka awansowała do III rundy turnieju WTA w Indian Wells

2016-03-12 11:45:21(ost. akt: 2016-03-12 11:31:12)

Autor zdjęcia: mat. Foto Olimpik/x-news

Zarwanej nocy z piątku na sobotę polskiego czasu z pewnością nie żałuje żaden fan tenisa. Agnieszka Radwańska pokonała bowiem po trwającym 2 godziny i 41 minut pojedynku Dominikę Cibulkową i awansowała do trzeciej rundy turnieju w Indian Wells.
Była to siódma wygrana krakowianki ze Słowaczką , a ich 10. starcie miało dramatyczny przebieg. Pierwszy set zakończył się zwycięstwem Radwańskiej 6:3. W kolejnej partii w takim samym stosunku triumfowała Cibulkowa.

W trzeciej odsłonie urodzona w Bratysławie tenisistka prowadziła 5:2 i miała nawet piłkę meczową, ale Polka zdołała podnieść się z kolan. Jej łupem padło pięć kolejnych gemów i ostatecznie triumfowała 7:5.

Źródło: Foto Olimpik/x-news