Wtorek, 14 lipca 2020. Imieniny Kamili, Kamila, Marcelego

Maria Szarapowa: Nie przeszłam testu antydopingowego na Australian Open

2016-03-08 09:23:32 (ost. akt: 2016-03-08 09:27:20)

Los Angeles, Kalifornia, USA. - Chciałam poinformować, że kilka dni temu otrzymałam list od Międzynarodowej Federacji Tenisowej, że nie przeszłam testu antydopingowego na Australian Open. Biorę za to pełną odpowiedzialność - powiedziała Maria Szarapowa na specjalnej konferencji prasowej w Los Angeles.

- Przez ostatnich 10 lat przyjmowałem lek o nazwie Mildronate, przepisany przez mojego lekarza rodzinnego. Kilka dni temu po otrzymaniu listu od Międzynarodowej Federacji Tenisowej zorientowałam się, że ten specyfik ma także inną nazwę - Meldonium, o czym nie wiedziałam - tłumaczyła się tenisistka. Jak dodała, bierze ten lek od 10 lat. - 1 stycznia zmieniły się przepisy i Meldonium trafiło na listę substancji zakazanych. Nie wiedziałam o tym - zapewniła Szarapowa.

- Popełniłam ogromny błąd. Zawiodłam fanów i całą dyscyplinę. Gram odkąd miałam cztery lata i bardzo to kocham. Teraz poniosę konsekwencje. Nie chcę kończyć kariery w ten sposób i mam nadzieję, że dostanę szansę, by powrócić na kort - zakończyła swoje emocjonalne wystąpienie Szarapowa.


źródło: RUPTLY/x-news


Polub nas na Facebooku:

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB