Sobota, 21 lipca 2018. Imieniny Danieli, Wawrzyńca, Wiktora

Olsztyńscy studenci mistrzami Top Ligi

2016-03-03 12:18:54 (ost. akt: 2016-03-03 09:22:59)
W finale AZS UWM (na zdjęciu) pokonał 9:4 Bar Jagę

W finale AZS UWM (na zdjęciu) pokonał 9:4 Bar Jagę

Autor zdjęcia: Organizatorzy

Ekipa AZS UWM Olsztyn wyszła zwycięsko z trwających ponad trzy miesiące zmagań w olsztyńskiej Top Lidze.

W VIII edycji rozgrywek wystąpiło sześć zespołów o tradycyjnych i barwnych nazwach: AZS UWM Olsztyn, Bar JAGA, Uunderdogs, Polpharma, Oldboys Team oraz Loka Kubiś.

W czołowej czwórce, po zmaganiach sezonu zasadniczego, znalazły się AZS UWM, Bar Jaga, Underdogs oraz Polpharma, a ligę ostatecznie wygrał zespół AZS UWM prowadzony przez Bogdana Michalewskiego, byłego piłkarza Stomilu Olsztyn, a dziś trenera grup młodzieżowych.

AZS UWM w finale pokonał nieoczekiwanie bardzo wysoko Bar Jagę (9:4), a w spotkaniu o 3. miejsce Polpharma uległa Underdogs 2:3 w rzutach karnych (w regulaminowym czasie padł remis 3:3).

— Bardzo się cieszę z tego, że mamy za sobą kolejną udaną edycję tych zmagań — mówi Jarosław Leśniak, piłkarz Oldboys Team i jeden z organizatorów imprezy.

— Rozgrywki były wyjątkowe pod tym względem, że były najbardziej wyrównane: cała masa meczów kończyła się remisami lub też minimalną przewagą jednej z drużyn. Dzięki przychylności dyrektora OSiR-u Jerzego Litwińskiego kolejny raz mogliśmy rozegrać Top Ligę w reprezentacyjnej hali Urania, nie ukrywam, że mamy nadzieję na kolejne edycje w tym miejscu — dodaje Jarosław Leśniak.

W rozgrywkach przewinęło się wielu piłkarzy znanych z ligowych boisk naszego regionu — królem strzelców, z ogromną przewaga nad resztą stawki, został Mateusz Różowicz z Bar Jaga (jesienią piłkarz III-ligowej Olimpii Olsztyn, od wiosny gracz Błękitnych Orneta), strzelając aż 26 bramek, za nim w tabeli uplasowali się Piotr Żórański ( Loka Kubiś, jesienią Olimpia Olsztynek) oraz Andrzej Jaroń (Bar Jaga/Pisa Barczewo) — po 12. Zwycięzcy otrzymali puchar, dyplomy oraz bony firmy RGOL, natomiast król strzelców i najlepszy bramkarz Konstanty Karkulowski (Bar Jaga) otrzymali pamiątkowe statuetki oraz nagrody ufundowane przez Warmińskie Centrum Ubezpieczeń i 4Keepers Piotra Skiby.

• AZS UWM Olsztyn: Paweł Osasiuk, Łukasz Szumski, Kacper Nawrocki, Paweł Rutka, Przemysław Ziemianowicz, Bartosz Bartkowski, Szymon Tarnowski, Konrad Kierstan, Konrad Rusiecki, Łukasz Woźniak, Piotr Suchocki, Daniel Chiliński. Trener Bogdan Michalewski.


zib
Polub nas na Facebooku:

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Zibi #1945361 | 213.73.*.* 3 mar 2016 14:30

    W finale było 9:6 nie 9:4

    ! - + odpowiedz na ten komentarz