Sobota, 23 czerwca 2018. Imieniny Albina, Wandy, Zenona

Niedługo ruszy Olsztyńska Liga Szóstek

2016-02-25 14:10:42 (ost. akt: 2016-02-25 14:02:25)
W kończącym sezon Pucharze Ligi Gazeta Olsztyńska dotarła aż do finału.

W kończącym sezon Pucharze Ligi Gazeta Olsztyńska dotarła aż do finału.

Autor zdjęcia: Grzegorz Czykwin

Rozpoczęły się zapisy do drugiej edycji Olsztyńskiej Ligi Szóstek. Jesienią w imprezie rywalizowało dziesięć drużyn, jednak ponieważ turniej okazał się sportowym sukcesem, więc teraz frekwencja powinna być jeszcze większa.

Przypomnijmy, że historycznym zwycięzcą OLS został Stomil.Olsztyn.pl, który wyprzedził ekipy Loka Kubiś i Alcar Renault, natomiast Gazeta Olsztyńska zajęła niezłe piąte miejsce. Jeszcze lepiej spisaliśmy się w Pucharze Ligi, w którym dotarliśmy aż do finału (po drodze ogrywając stomilowców), gdzie po niesamowicie zaciętym meczu przegraliśmy 8:9 z Loka Kubiś.

A jak będzie tym razem? — Z rozgrywkami chcemy ruszyć pod koniec marca lub na początku kwietnia. Wszystko będzie zależało od pogody — wyjaśnia Michał Kajda, jeden z organizatorów Olsztyńskiej Ligi Szóstek. — Na razie przyjmujemy zgłoszenia, mam nadzieję, że po udanej pierwszej edycji zgłosi się jeszcze więcej drużyn.

System rozgrywek będzie zależał od liczby zespołów. — Jeśli zgłosi się około 16 ekip, wtedy podzielimy je na dwie grupy, a najlepsze zespoły z jesiennego turnieju rozstawimy — dodaje Kajda. Po fazie zasadniczej czołowe zespoły z obu grup zagrają w grupie mistrzowskiej, a pozostałe w spadkowej (chociaż tak naprawdę na razie nie mają gdzie spadać). Jeśli natomiast drużyn będzie mniej, wówczas wszystkie będą rywalizować w jednej grupie, a po zakończeniu ligowej rywalizacji zostanie jeszcze rozegrany Puchar Ligi (rok temu uczestniczyło w nim osiem najlepszych ekip).

Mecze będą rozgrywane na olsztyńskich orlikach, a organizatorzy zapewniają sędziów, opiekę medyczną, wodę, znakomitą atmosferę oraz stronę internetową, gdzie będą relacje z meczów, galerie zdjęć, wywiady i statystyki. — Jeśli zespół, który wziął udział w pierwszej edycji OLS, zgłosi się ponownie i zachęci do tego inną ekipę, dostanie od nas nagrodę niespodziankę — zachęca Michał Kajda.

Zgłaszać się można telefonicznie (537 143 080, 791 660 933), e-mailowo (info@liga.olsztyn.pl), a pozostałe informację (w tym wyniki poprzedniej OLS) są na stronie liga.olsztyn.pl.


„Gazeta Olsztyńska” jest patronem medialnym Olsztyńskiej Ligi Szóstek.

mdryh
Polub nas na Facebooku:

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB