Wtorek, 30 sierpnia 2016. Imieniny Benona, Jowity, Szczęsnego

Bukowiecki: Mój cel numer jeden to Rio

2016-02-10 11:26:39 (ost. akt: 2016-02-10 11:32:50)
 W Łodzi Konrad Bukowiecki (na zdjęciu) drugi raz w karierze pokonał Tomasza Majewskiego.

W Łodzi Konrad Bukowiecki (na zdjęciu) drugi raz w karierze pokonał Tomasza Majewskiego.

Autor zdjęcia: pzla.pl

Jestem w szoku, że byłem trzeci w waszym plebiscycie — mówi Konrad Bukowiecki, 19-letni kulomiot Gwardii Szczytno, który w tym roku poprawiał już halowe rekordy świata i Europy.

— Miałem zacząć od gratulacji za trzecie miejsce w naszym plebiscycie na najpopularniejszych sportowców województwa, a tu okazuje się, że jest podwójny powód do gratulacji.
— Ma pan na myśli głosowanie na lekkoatletę stycznia (zorganizowane przez European Athletics, czyli Europejskie Stowarzyszenie Federacji Lekkoatletycznych — red.)? Nie ode mnie to zależało, a od internautów, ale cieszę się, bo to miła sprawa. No i jestem w szoku, że byłem trzeci w waszym plebiscycie i że aż tyle osób na mnie głosowało. Bardzo miło się zrobiło, bo nie spodziewałem się, że jestem aż tak popularny (uśmiech).

— Gdzie pan był, jak pana nie było na sobotnim Balu Sportowca?
— Zaraz po powrocie z obozu w Katarze miałem start w piątkowym mityngu Pedros Cup, a dzień później pojechałem na zawody w Spale, skąd wróciłem do Szczytna późno w nocy. Dlatego na odebranie statuetki wysłałem brata. Mam nadzieję, że nie narobił mi wstydu (śmiech).

— W Łodzi poprawił pan o 12 cm własny rekord Europy uzyskany przez juniora seniorską kulą (7,26 kg). No ale i tak całe show „ukradł” panu Michał Haratyk, który z wynikiem 21,35 (!) wskoczył na szczyty światowych list w 2016 roku.
— Michał w tym sezonie halowym jest w bardzo wysokiej formie, ale myślę, że nawet on sam jest w szoku, że pcha tak daleko. Co do mnie, to byłem niepocieszony po Pedrosie. Mimo że pchnąłem 20,58 — a to jest rekord Europy, ale i minimum na halowe mistrzostwa świata w Portland — i że drugi raz w karierze pokonałem Tomka Majewskiego.
Przeczytałeś tylko 21% artykułu. Chcesz przeczytać całość?
Mam już konto Piano

Pozostała część artykułu dostępna jest dla abonentów Piano.
Pełen dostęp do tego i 44 innych serwisów internetowych w pakiecie Piano już od 9,90 zł tygodniowo.


zobacz informacje z ostatnich 24h

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB