Sukces Indykpolu AZS Olsztyn w meczu z Cuprum Lubin. Goście się pogubili [ZDJĘCIA]

2016-02-07 17:30:10(ost. akt: 2016-02-09 08:00:31)

O godz. 17:30 w olsztyńskiej hali Urania zaczął się mecz 16. kolejki PlusLigi: Indykpol AZS Olsztyn wygrał z Cuprum Lubin 3:1. Emocje sięgały zenitu. W czwartym secie goście totalnie się pogubili...
Siatkarze Indykpolu AZS i lubińskiego Cuprum tak naprawdę powinni się spotkać w środę 10 lutego, bo to właśnie na środek następnego tygodnia zaplanowano 16. kolejkę PlusLigi.

Ale skoro ani jedni, ani drudzy nie dostali się do finałowej ósemki Pucharu Polski — która w ten weekend zagra we wrocławskiej Orbicie — to dlaczego nie przyspieszyć meczu w Uranii, przy okazji fundując sobie wolne w tygodniu... I tak też się stało: olsztynianie podejmują Cuprum w niedzielę, mecz zaczął się o godz. 17.30.

W pierwszym secie lepsi byli goście z Lubina. Indykpol AZS Olsztyn przegrał 0:1 (22:25). W drugim secie emocje sięgały zenitu. Piękną zagrywką Paweł Adamajtis przypieczętował zwycięstwo w drugim secie. Piłka spadła tuż przy linii autu. 1:1 w setach (22:25, 27:25).

W trzecim secie nie było łatwo utrzymać przewagę, olsztynianie lekko tracili punkty. Ostatecznie piłkę setową (23:24) mieli goście z Lubina. Obroniliśmy się… Po zaciętej walce w końcówce wygrywamy trzeciego seta. Wynik - 2:1 (22:25, 27:25, 27:25)!

W czwartym secie zawodnicy Cuprum Lubin totalnie się pogubili! Indykpol AZS zdobył ogromną przewagę!

Całe spotkanie olsztynianie wygrali 3:1 (22:25, 27:25, 27:25, 25:19). Najlepszym zawodnikiem meczu (MVP) - Paweł Woicki. Gratulujemy!