Wtorek, 26 września 2017. Imieniny Cypriana, Justyny, Łucji

Indykpol AZS Olsztyn uległ Jastrzębskiemu Węglowi

2016-02-01 21:22:36 (ost. akt: 2016-02-01 21:57:46)

Autor zdjęcia: Kamil Foryś

Mocno osłabiony Indykpol AZS Olsztyn był bliski urwania jakichś punktów siatkarzom z Jastrzębia, ale ostatecznie pełną pulę w Uranii zgarnęli goście ze Śląska. Mecz zamykający 15. kolejkę PlusLigi trwał aż 132 minuty.

Goście z Jastrzębia przystąpili do tego spotkania pokrzepieni tym, że w trzech tegorocznych meczach — z Czarnymi, Effectorem i Będzinem — stracili tylko jednego seta. W efekcie rzutem na taśmę zapewnili sobie prawo gry w finałowym turnieju Pucharu Polski (5-7 lutego we Wrocławiu). Ekipa Marka Lebedewa dobrze wiedziała, że — w razie trzypunktowej wygranej w Uranii — wróci w tabeli tuż za plecy czołowej czwórki.

Co prawda, pierwsze dwie partie należały do Jastrzębskiego Węgla, który popełniał mniej błędów, no i dominował nad AZS w bloku (12:7), ale drużyna Andrei Gardiniego wcale nie zamierzała składać broni. Przy stanie 6:5 w trzecim secie na zagrywkę poszedł Marcin Waliński, za moment było już 9:5 (as i dwie kontry Filipa Stoilovicia), no i gospodarze złapali taki wiatr w żagle, że... nie zatrzymali się już do końca meczu. A ten był, niestety, smutny dla Indykpolu AZS, który po morderczym, aż 44-minutowym boju przegrał czwartego seta 33:35.