Olsztyński tenisista odznaczony złotem

2016-01-13 09:47:01(ost. akt: 2016-01-13 10:41:08)

Autor zdjęcia: Mat. prasowe/rpsport

Olaf Pieczkowski, zawodnik Szkoły Tenisa RPSPORT Olsztyn odniósł ogromny sukces. Tenisista na mistrzostwach Polski zdobył złoto w deblu oraz srebro w singlu. W zawodach startowało aż 32 najlepszych zawodników z całego kraju.
Wychowanek olsztyńskiej Szkoły Tenisowej rozlosowany z numerem 1, już w pierwszej rundzie zmierzył się z Piotrem Siekanowiczem z KKT Wrocław. Olsztyniak po bardzo wyrównanej walce pokonał przeciwnika 6/2 5/7 10:7. Trener zawodnika, Roman Pasyniuk podkreśla, że pierwsze mecze w mistrzostwach są zazwyczaj bardzo ciężkie. - Na co dzień trenujemy na zupełnie innej nawierzchni i nie lada trudność stanowi szybkie zaadaptowanie się do nowych warunków.

Pieczkowski w kolejnych rundach popisał się wysoką formą. Finalnie uległ wyłącznie w pojedynku z Filipem Pieczonką z Floty Gdynia wynikiem 3/6 0/6. Mistrzostwa odbyły się Puszczykowie Akademii Tenisowej Angie. W turnieju głównym wzięło udział 32 tenisistów. Talent Olafa Pieczkowskiego zauważyli również trenerzy z kadry narodowej, powołując olsztyńskiego tenisistę do kadry narodowej na drużynowe Mistrzostwa Europy w Czechach, które odbędą się pod koniec stycznia. Wcześniej takim wyróżnieniem mogła cieszyć się Pola Wygonowska również z klubu RPSPORT.