Olsztynianki po raz drugi ograły Łomianki

2016-01-11 14:37:23(ost. akt: 2016-01-11 11:40:54)
Zdjęcie jest ilustracją do artykułu

Autor zdjęcia: Przemysław Getka

Ósme zwycięstwo w tym sezonie odniosły olsztynianki z KKS-u. Tym razem zespół Tomasza Sztąberskiego pokonał na wyjeździe SMS Łomianki.
Koszykarki KKS znakomicie rozpoczęły 2016 rok. Przed tygodniem ograły u siebie Mon-Pol Płock, a w sobotę pokonały na wyjeździe nieobliczalny zespół Szkoły Mistrzostwa Sportowego 78:65. Dodajmy, że w Olsztynie także górą były podopieczne Tomasza Sztąberskiego (88:76). — Z Łomiankami zawsze nam się ciężko grało — mówi Tomasz Sztąberski. — Przez te sześć lat wygraliśmy w ich hali tylko raz, a teraz
 po raz pierwszy wygraliśmy z nimi dwa mecze w sezonie — podkreśla szkoleniowiec KKS.
Wbrew pozorom zwycięstwo nie przyszło łatwo. — Źle weszliśmy w mecz. Dziewczyny grały nerwowo, chciały szybko odrabiać straty, no i robiły błędy, w efekcie po dwóch kwartach było 42:34 dla Łomianek. Po przerwie zmieniliśmy obronę na strefową, no i wróciliśmy do swojej gry. W 33. min Kamila Płatek trafiła za trzy punkty i dała nam prowadzenie 59:58, którego nie oddaliśmy już do końca. Dziewczyny grały spokojnie i
 praktycznie każdą akcję kończyły celnym rzutem — dodaje Tomasz Sztąberski.
16.01 KKS podejmie AZS Uniwersytet Gdański (g. 14).

• SMS PZKosz. Łomianki —
KKS Olsztyn 65:78 (27:18, 15:16, 14:17, 9:27)

KKS: Minczewska 25, Urbaniak 16, Markiewicz 14, N. Żukowska 14, Płatek 6, Zajączkowska 2, Todys 1, Kalinowska, Mońko, Michalak

• Inne wyniki: Basket 25 Bydgoszcz — Politechnika Gdańska 58:60, AZS UMCS II Lublin — AZS Uniwersytet Warszawski 34:59, Grot Alles Pabiance — Lider Pruszków 73:53, Mon-Pol Płock — SMS PZKosz. II Łomianki 92:58; zaległy: SMS II — Grot Alles 40:72.

• W 10. kolejce III ligi koszykarze Trójeczki Olsztyn pokonali na wyjeździe Gamę Starogard Gdański. Po dwóch kwartach goście prowadzili 48:35, ale po trzeciej było tylko 63:60. Decydującą odsłonę olsztynianie wygrali 31:25, a całe spotkanie 94:85.
— Gospodarze zaskoczyli nas dużą skutecznością z dystansu — mówi Piotr Wirchanowicz, trener olsztynian. — My z kolei dominowaliśmy fizycznie pod koszem, no a w końcówce przełamaliśmy ich rzutami z dystansu. W całym meczu trafiliśmy dziewięć razy za trzy punkty — dodaje.
 Olsztynianie umocnili się na czele tabeli, a trzecie jest Truso theConstruct (elblążanie pauzowali). Kolejny mecz Trójeczka zagra u siebie z Gryfem Prabuty, a Truso zmierzy się na wyjeździe z Batem Sierakowice (17.01).

•
Gama Starogard Gdański —
Trójeczka Olsztyn 85:94 (21:18, 14:30, 25:15, 25:31)

Trójeczka: Glabas 23, Chudzik 28, Reszka 1, Włodarczyk 2, Kaufman, Podgórski, Bednarczyk 13, Andrusiewicz 25, Mocarski 2

Inne wyniki: Bat — SMS PZKosz. Władysławowo 78:82, Adkonis Kobylnica — Politechnika Gdańska 97:57. Mecz Gryf Prabuty — Pogoń Lębork zakończył się po zamknięciu gazety.