Piątek, 22 czerwca 2018. Imieniny Pauliny, Sabiny, Tomasza

Laureatów 55. plebiscytu poznamy na specjalnym balu

2016-01-08 10:42:05 (ost. akt: 2016-01-25 12:59:32)

Autor zdjęcia: Foto GO

W tym roku fani sportu i czytelnicy „Gazety Olsztyńskiej” wybierają nie tylko 10 najpopularniejszych sportowców województwa spośród nominowanych 75 osób. Wyłonimy także: klub roku (89 nominacji), piłkarza roku (93 nominowanych), sportowca Olsztyna (31 nominowanych) i sportowca bez barier (12 nominowanych), a także sportowe wydarzenie roku (13 nominacji) i najpopularniejszego studenta sportowca (27 nominowanych).

Jeżeli więc chcemy, by w 55. plebiscycie na 10 Najpopularniejszych Sportowców Województwa Warmińsko-mazurskiego wygrał nasz faworyt, nie ma na co czekać z oddaniem głosu.

A to można to zrobić na dwa sposoby. Tradycyjnie, wypełniając kupon, który publikujemy codziennie w „Gazecie Olsztyńskiej”. Drugi sposób to wysłanie sms-a o treści, która jest przy kandydującym nazwisku lub klubie (pełna lista kandydatów znajduje się na naszej stronie internetowej gazetaolsztynska.pl).

Na olsztyńskiej starówce rozmawialiśmy z przechodniami o plebiscycie. Konrad Sujka jeszcze nie oddał głosu, ale zapewnia, że to zrobi. — Muszę tylko zapoznać się z listą kandydatów, bo jest ich dużo — mówi pan Konrad.

Na przypomnienie, że warto oddać głos na swoich faworytów, bo nagroda główna, która wynosi 30 tys. zł i którą ufundował Warmiński Bank Spółdzielczy, zostanie rozlosowana wśród wszystkich głosujących, pan Konrad zapewnia: — Tak więc na pewno wyślę sms na mojego faworyta! Popieram promowanie lokalnych klubów i sportowców, ponieważ również jestem sportowcem amatorem. Dzięki takim plebiscytom pokazujemy nasze talenty i myślę, że dzięki temu jeszcze więcej osób będzie ten sport uprawiało.

Na pytanie, który raz odbywa się plebiscyt, Dawid Świniarski wahając się, odpowiada: — Piąty? Można powiedzieć, że był blisko, ponieważ obok siebie trzeba zestawić dwie piątki. — Moje serce bije do lekkiej atletyki, którą kiedyś trenowałem. Interesuję się także sportami walki, więc moimi faworytami są Joanna Jędrzejczyk i Mamed Chalidow, ale po cichu liczę na dobry wynik mojego kolegi Kacpra Kozłowskiego — wylicza pan Dawid. I dodaje: — Istnieje także coś takiego jak biegi ultra, o których jeszcze mało kto słyszał. Mamy w regionie garstkę zapaleńców, którzy biegają po górach. Liczą się w Polsce i Europie. Warto się chwalić naszymi sportowcami, ponieważ nie każdy wie, kim jest np. Karol Zalewski. Ten plebiscyt tę wiedzę poszerza.

Magdalena Faszcza jako sportowe wydarzenie roku wskazuje turniej siatkówki plażowej Warmia Mazury Grand Slam Olsztyn 2015. — To ciekawa inicjatywa, a do tego po raz pierwszy od kilkunastu lat została zorganizowana w Olsztynie — tłumaczy. — A organizacja plebiscytu dla sportowców i fanów sportu jest bardzo ważnym i prestiżowym wydarzeniem. Brakuje mi w tym zestawie jedynie kategorii taniec, który wciąż się rozwija w naszym regionie — dodaje z uśmiechem pani Magdalena.

Oprócz Warmia Mazury Grand Slam w kategorii wydarzenie roku Kamil Homko ma innych faworytów: międzynarodowe mistrzostwa Polski w maratonie kajakowym w Olsztynie, kajakarskie długodystansowe mistrzostwa Polski w Ostródzie i rajd Polski. Dlaczego? — Odpowiedź jest prosta: lubię te dyscypliny, a do tego zostały organizowane na bardzo wysokim poziomie — odpowiada pan Kamil.

— Na pewno zagłosuję na którąś z tych imprez, a może nawet na wszystkie, ponieważ każda zasługuje na wyróżnienie. Na koniec przypominamy kilka istotnych kwestii. Głosowanie zakończy się w piątek 22 stycznia. Laureatów 55. plebiscytu poznamy w ostatnią sobotę karnawału, czyli 6 lutego podczas Balu Sportowca w olsztyńskim hotelu Omega. I zapewniamy, że będzie to największa impreza karnawałowa na Warmii i Mazurach!

Mateusz Przyborowski


Bal Sportowca
6 lutego 2016r. w Omega Hotel***
Start o godz. 19.00


W programie m.in.:
- ogłoszenie wyników 55. Plebiscytu na 10 Najpopularniejszych Sportowców
- zabawa z lokalnymi mistrzami sportu przy muzyce na żywo
- bogate menu z napojami i alkoholem

cena 250zł / os

Rezerwacje, informacje, sprzedaż:
Gazeta Olsztyńska - 89 539 76 20
kom. 508 163 329


Polub nas na Facebooku: