Poniedziałek, 3 sierpnia 2020. Imieniny Augustyna, Kamelii, Lidii

Czterech tenisistów z Olsztyna w turniejach Masters

2015-12-29 10:32:47 (ost. akt: 2015-12-29 10:24:32)
Olaf Pieczkowski (drugi od prawej) awansował aż do finału.

Olaf Pieczkowski (drugi od prawej) awansował aż do finału.

Autor zdjęcia: GO

Tradycyjnie na koniec sezonu Polski Związek Tenisowy organizuje finałowe turnieje Masters dla najlepszych młodych zawodników. Tego jeszcze nie było w historii tej dyscypliny na Warmii i Mazurach, żeby czworo tenisistów z Olsztyna wystąpiło w tych turniejach.

Prawo gry ma po sześciu najwyżej sklasyfikowanych chłopców i dziewcząt do lat 11, 12, 13 i 14. Najlepszy wynik w Mastersie osiągnął 11-letni Olaf Pieczkowski (UKS RP Sport Olsztyn), który awansował do finału (tu jednak przegrał z Filipem Pieczonką z SKT Sopot 1:6, 0:6) i umocnił swoją pozycję w kadrze narodowej na styczniowe drużynowe mistrzostwa Europy.

Bardzo dobrze grała też 13-letnia Weronika Ejsmont (UKS RP Sport), która zajęła trzecie miejsce. Pecha miał natomiast 11-letni Gabriel Matuszewski (Budowlani Olsztyn), któremu do półfinału zabrakło kilku gemów — ostatecznie zajął szóstą lokatę. Niestety, Pola Wygonowska (UKS RP Sport) nie mogła zagrać z powodu kontuzji, a była zdecydowaną faworytką. Dodajmy, że Pola to obecnie numer jeden w rankingu skrzatek (do lat 12).

Turniej Masters był potwierdzeniem wysokiej pozycji olsztyńskich tenisistów w rankingu PZT i podsumowaniem udanego sezonu. Złote medale mistrzostw Polski Wygonowskiej (indywidualnie i drużynowo z koleżankami z UKS RP Sport) oraz brąz Budowlanych w drużynowych mistrzostwach Polski skrzatów — to najcenniejsze tegoroczne dokonania podopiecznych Romana Pasyniuka (UKS RP Sport) i Pawła Umbrasa (Budowlani).

— Mamy bardzo zdolną młodzież i liczymy na dalsze sukcesy w nadchodzącym roku, już nie tylko na krajowych kortach — kwituje Mirosław Umbras, prezes Warmińsko-Mazurskiego Związku Tenisowego.

Rut

Polub nas na Facebooku:

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB