Sobota, 23 czerwca 2018. Imieniny Albina, Wandy, Zenona

Gwardia Olsztyn najlepsza na macie i w strzelnicy

2015-12-28 13:00:36 (ost. akt: 2015-12-28 09:42:09)
Medaliści tegorocznych mistrzostw Polski z olsztyńskiej Gwardii. Pierwszy z lewej Maciej Sarnacki

Medaliści tegorocznych mistrzostw Polski z olsztyńskiej Gwardii. Pierwszy z lewej Maciej Sarnacki

Autor zdjęcia: Lech Janka

Towarzystwo Sportowe Gwardia Olsztyn podsumowało uroczyście swoje osiągnięcia w kończącym się roku. — Najwięcej zadowolenia dało mi zwycięstwo w zawodach o Puchar Świata w warszawie — powiedział Maciej Sarnacki.

Miejscem tradycyjnego spotkania była sala konferencyjna Centrum Naukowo-Technologicznego. W uroczystości wzięli udział zawodnicy i ich rodzice, trenerzy, zaproszeni goście oraz działacze tego wielce zasłużonego, i to nie tylko dla sportu w regionie, olsztyńskiego klubu. Gwardii była przed laty sportowym potentatem zwłaszcza w lekkiej atletyce, obecnie zajmuje się już tylko judo i strzelectwem. Uroczystość rozpoczęła się interesującą projekcją medialną najważniejszych klubowych wydarzeń w 2015 roku. Przypomniała nie tylko nietuzinkowe osiągnięcia sportowe zawodniczek i zawodników, ale również ich udział w zgrupowaniach i treningach.

— W naszym klubie trenują osoby w bardzo obszernym przedziale wiekowym — powiedział prezes Gwardii Andrzej Grudziński. — Mamy u siebie przecież małoletnie dzieci, młodzików, juniorów, seniorów oraz stale czynnych sportowo mastersów-weteranów, a ponadto zawodników niepełnosprawnych. Korzystając z okazji pobytu u nas na tej uroczystości Alicji Dzietuszyckiej, dyrektorki Biura Sportu i Rekreacji Urzędu Miejskiego, składam w imieniu naszych zawodników serdeczne podziękowania za pomoc, jaką nam udziela kierowane prze panią biuro oraz Urząd Miasta — podkreślił Grudziński.

Najważniejszą częścią spotkania było nagrodzenie wyróżniających się zawodników i zawodniczek pamiątkowym pucharami, statuetki i sprzętem sportowym. Pierwsi stawili się do odbioru nagród medaliści tegorocznych mistrzostw Polski oraz rekordziści kraju: w judo — Maciej Sarnacki, Kacper Witkowski, Bartosz Sawiniec i Monika Zdrada, a w strzelaniu — Maciej Kowalewicz, Weronika Warych, Jacek Ostrzycki i Wojciech Krakowski. Nie zapomniano też o trenerach: Wacławie Najmowiczu, Wojciechu Sarnackim, Robercie Zbysławie, Ryszardzie Szydłowskim i Ferdynandzie Stelmachu.

Maciej Sarnacki jest bez najmniejszych wątpliwości sportową postacią numer w olsztyńskim klubie. Wiele wskazuje na to, że będzie reprezentował nasz kraj w przyszłorocznych igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro.

— Jeżeli chodzi o ten rok, to najwięcej zadowolenia dało mi zwycięstwo w zawodach o Puchar Świata w warszawie — powiedział Sarnacki. — Udało mi się wygrać w finale z bardzo mocnym Koreańczykiem. Cieszyłem się podwójnie, bo walczyłem tam, będąc nie do końca wyleczony z choroby. Ważnym dorobkiem jest też i to, że stale mieszczę się w grupie 22 zawodników na świecie, którzy zapewnią sobie udział w igrzyskach. Rok 2016 to kolejne moje starty w zawodach Grand Prix i zdobywanie oczek do rankingu. Bardzo ważny będzie turniej Masters w Meksyku z udziałem 16 najlepszych na świecie w każdej kategorii wagowej — dodał najlepszy polski judoka w wadze + 100 kg.

lech
Polub nas na Facebooku:

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB