Ponad trzystu taekwondoków walczyło w Uranii [ZDJECIA]

2015-12-13 21:05:21(ost. akt: 2015-12-13 21:16:35)

Autor zdjęcia: Przemysław Getka

Ponad trzystu młodych taekwondoków rywalizowało przez dwa dni w Uranii w Pucharze Polski (Olsztyn Cup). Ku radości gospodarzy, w głównych rolach wystąpili zawodnicy olsztyńskich klubów: Startu, AZS UWM i AZS OŚ.
Ostatni w tym roku turniej taekwondo był zarazem pierwszą imprezą z pięciu, w którym młodzi zawodnicy zdobywali punkty do... przyszłorocznego rankingu Polskiego Związku Taekwondo Olimpijskiego. A właśnie na podstawie tego rankingu dokonuje się wyboru zawodników do kadr narodowych kadetów, juniorów oraz młodzieżowców.

Choć w Uranii zaprezentowało się ponad 300 zawodników (niestety nie dojechali taekwondocy z Litwy) w blisko 50 kategoriach wagowych, to w wielu z nich walczyło zaledwie po kilku zawodników. — Przyjechali ci, którzy chcą się rozwijać i później sprawdzić na arenie międzynarodowej — mówi Marcin Chorzelewski, trener AKS OSW Start. — O ile w kadetach i juniorach frekwencja była nie najgorsza, o tyle w młodzieżowcach wyglądało to dużo gorzej.

W sobotę rywalizowali kadeci (11-13 lat) i juniorzy (14-16). W najmłodszej grupie wiekowej świetnie spisali się reprezentanci AZS UWM, którzy zdobyli cztery złote medale — wywalczyli je Patrycja Januszko, Mateusz Kowalski, Jakub Gołębiewski i Szymon Piątkowski. Natomiast wśród juniorek bezkonkurencyjne okazały się zawodniczki Startu: Ewa Jamiołkowska, Natalia Nikliborc, Sylwia Banaszczyk, Oliwia Krajewska i Maria Wajzer. Dodajmy, że Jamiołkowska (piąta zawodniczka MŚ kadetek) i Nikliborc (aktualna brązowa medalistka ME kadetek) debiutowały w starszej grupie wiekowej. Z kolei Krajewska w niedzielę zadebiutowała w kategorii do 21 lat, no i zdobyła swój drugi złoty medal.
Rut

Pierwsze miejsce drużynowo w kategorii kadetów i juniorów zajął Start przed AZS UWM i AZS OŚ Poznań. Natomiast wśród młodzieżowców najlepszy był AZS AWF Warszawa, a kolejne miejsca zajęły AZS OŚ Olsztyn i TKD Kórnik.
Kolejne zawody Pucharu Polski odbędą się w styczniu w Kórniku koło Poznania.