Wygrana Warmii Traveland Olsztyn. Wybrzeże tylko biło głową w mur!

2015-11-30 12:14:26(ost. akt: 2015-11-30 10:18:06)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu.

Autor zdjęcia: Grzegorz Czykwin

To była bardzo udana niedziela dla naszych drużyn, bo Warmia w hicie rundy rozgromiła Wybrzeże Gdańsk, umacniając się na fotelu lidera, natomiast elblążanie pokonali MKS Poznań i awansowali na drugie miejsce.

Warmia Traveland Olsztyn — Wybrzeże Gdańsk 27:17 (14:9)

WARMIA: Gawryś, Zakreta — Królik 4, Hegier, Kopyciński 8, Sikorski 3, Żółtak 1, Krawczyk 2 (obie z rzutów karnych), Paweł Deptuła 2, Droździk, Dzieniszewski 1, Malewski 5 (2 z karnych), Koledziński 1; kary: 18 min; najwięcej bramek dla Wybrzeża: Papaj 5, Bednarek 3, Kornecki 3; kary: 14 min; czerwona kartka: Papaj (49. min, z gradacji kar).

Wielkie emocje, twarda walka, 16 kar i czerwona kartka dla zawodnika Wybrzeża — tak w skrócie wyglądało starcie lidera z wiceliderem zakończone wysokim zwycięstwem warmiaków.
Wynik z karnego ustalił Marcin Malewski, a zrobił to w swoim stylu, czyli z efektownym piruetem. Końcówkę olsztynianie grali przy brawach, a po ostatnim gwizdku była owacja na stojąco od kompletu publiczności (spotkanie obejrzało 300 osób, bo mecze warmiaków nie są imprezą masową). Słowem: przypomniały się nie tak znowu odległe czasy, gdy olsztynianie grali w Superlidze...

— Warmia zagrała świetnie w obronie — powiedział załamany rozmiarami porażki Sebastian Sokołowski, były bramkarz Warmii, obecnie zawodnik Wybrzeża. — Nic nie mogliśmy zrobić, biliśmy głową w mur. W drugiej połowie zmieniliśmy obronę na 4-2, liczyliśmy, że pociągniemy kontry, bo w ataku pozycyjnym nam nie szło, ale w pewnym momencie pogubiliśmy się, no i rywale wypunktowali nas z kontry.

Olsztynianie postawili mur, a że w ataku grali skutecznie, więc w 14. min prowadzili już 7:2. Wprawdzie w 18. min goście zbliżyli się na dwa trafienia (7:5), lecz pięć minut później było 11:6 dla Warmii. Ostatecznie gospodarze schodzili na przerwę z pięciobramkową zaliczką (14:9).

Po zmianie stron gdańszczanie wyłączyli Malewskiego i Pawła Deptułę, na dodatek przez blisko kwadrans warmiacy grali w osłabieniu (dostali aż sześć kar, z tego dwie — Deptuła i Michał Krawczyk — za zbyt wczesne wejście na boisko), ale olsztynianie grali jak w transie, no i w 43. min prowadzili już 19:12. Świetna gra w obronie oraz kapitalne interwencje Mateusza Gawrysia sprawiły, że gdańszczanie poczynali sobie nerwowo, często gubili piłkę, a olsztynianie wyprowadzali kontry, które Mateusz Kopyciński i Michał Sikorski z zimną krwią zamieniali na bramki. Ostatecznie skończyło się 27:17. Dziesiąte zwycięstwo z rzędu podopiecznych Giennadija Kamielina stało się faktem.

— Zawodnicy z Gdańska zapowiadali, że przerwą naszą passę, tym bardziej się cieszę, że wygraliśmy dziesięcioma bramkami. Co tu dużo mówić: to jest różnica klasy — skwitował Michał Krawczyk, rozgrywający warmiaków.