Wszyscy szukali linii, nawet rezerwowi. Spiker św. Mikołajem i jest 2:0 dla Stomilu Olsztyn!

2015-11-28 16:05:00(ost. akt: 2015-11-30 10:18:45)

Na stadionie przy ulicy Kilińskiego w Nowym Sączu o godz. 16 rozpoczął się ostatni w tym roku pierwszoligowy pojedynek. Stomil Olsztyn wygrał z Sandecją. Pierwszego gola już w 14. minucie strzelili nasi i ostatecznie wygrali 2:0. Takiego meczu jeszcze nie widzieliście...
Dobiegło końca ostatnie pierwszoligowe spotkanie Stomilu Olsztyn w tym roku. Biało-niebiescy wygrali 2:0 z Sandecją i z Nowego Sącza wracają z trzema punktami. Mecz był pełen niespodzianek, 10 cm śniegu zalegało na murawie, niewybredne żarty rzucali komentatorzy, a spiker przebrał się za św. Mikołaja.

Po pierwszej połowie Stomil Olsztyn prowadził 1:0. O czasie od środka zaczął Stomil, warunki gry ekstremalne - na płycie boiska było ok. 5 cm śniegu, zawodnicy przewracali się co chwilę. Biały puch wciąż sypał z nieba, więc dochodziło do niecodziennych akcji zwłaszcza w drugiej połowie spotkania...

Pierwszy gol padł już w 14. minucie. Paweł Łukasik strzelił z 20. metra, Radliński nie miał szans. A robiło się gorąco pod bramką Skiby. Komentatorzy zaś pozwolili sobie w międzyczasie na kilka żartów na temat pogody: w tych warunkach spokojnie poradziłaby sobie Justyna Kowalczyk z Adamem Małyszem, bowiem śniegu jest wystarczająco, by pojeździć na nartach! Spiker przebrał się za św. Mikołaja i rozdawał batony, a w drugiej połowie meczu salwę śmiechu na trybunach wywołało niecodzienne zjawisko - gdy gra toczyła się pod jednym polem karnym, naprzeciwko... trwało odśnieżanie linii.

W 76. minucie drugiego gola po dośrodkowaniu z rzutu wolnego z lewej strony strzelił - bo do piłki dopadał w polu karnym - Rafał Kujawa. Zmylił obronę gospodarzy i wpakował piłkę w górny róg bramki. Stomil utrzymał przewagę do końca. Brawo!

Były pewne obawy przed meczem, bo całe boisko w Nowym Sączu zasypał śnieg. Za odśnieżanie wziął się sam... Josef Ctvrtnicek, rezerwowy ekipy Sandecji. Mimo mozolnych prób doprowadzenia murawy do odpowiedniego stanu, ciężko będzie ten mecz rozegrać bez przerw.