Szczypiorniak pokonał u siebie Tytanów Wejherowo

2015-10-26 17:00:00(ost. akt: 2015-10-26 10:32:12)

Autor zdjęcia: Kamil Foryś

Starcie czołowych ekip zakończyło się wysokim zwycięstwem Szczypiorniaka. Gospodarze postawili twarde warunki w obronie i wyprowadzali skuteczne kontry. Później wkradło się rozprężenie, w efekcie olsztynianie schodzili na przerwę "jedynie" z siedmiobramkową zaliczką. Cały mecz wygrali 33:25.
• Szczypiorniak Olsztyn — Tytani Wejherowo 33:25 (16:9)
SZCZYPIORNIAK: Dudek, Pikura — Eichler 6, Szymkowiak, Kowalski, Idzikowski 5, Kozłowski 4, Waśkiewicz 2, Ośko 3, Pedynkowski, Cudzewicz 2, Malina 2, Kozakiewicz 6, Golks 2, Pieczul, Dzido 1

Starcie czołowych ekip zakończyło się wysokim zwycięstwem Szczypiorniaka. — Wejherowo to doświadczony zespół, a zawodnicy mają świetne warunki fizyczne, ale my zagraliśmy dobre zawody — mówi Krzysztof Maciejewski. — Szybko zbudowaliśmy wyraźną przewagę i kontrolowaliśmy grę. Na wyróżnienie zasłużył Paweł Eichler: fajnie zagrał w obronie i zdobył sześć bramek — podkreśla trener Szczypiorniaka.

Gospodarze postawili twarde warunki w obronie i wyprowadzali skuteczne kontry, no i w 13. min prowadzili 9:4, a w 23. min było już 15:5. Później wkradło się rozprężenie, w efekcie olsztynianie schodzili na przerwę "jedynie" z siedmiobramkową zaliczką.
W 47. min Szczypiorniak prowadził 27:15, w tym momencie trener dał pograć juniorom, no i goście zmniejszyli rozmiary porażki.
8.11 olsztynianie zagrają na wyjeździe z Henry Lloyd Brodnica.

• Inne wyniki: Gwardia Koszalin — AZS UKW Bydgoszcz 32:28, LKS Kęsowo — Sambor Tczew 31:25, GKS Żukowo — Energetyk Gryfino 39:21, Cartusia Kartuzy — Henri Lloyd Brodnica 25:26, Borowiak Czersk — Wybrzeże II Gdańsk 28:25, SMS II Gdańsk — Stal Gorzów 26:30.