Wygraliśmy z Irlandią 2:1! Polska awansowała na Euro 2016!

2015-10-11 21:43:33(ost. akt: 2015-10-12 07:34:21)

Autor zdjęcia: pzpn.pl

Polska awansowała na Euro 2016 we Francji! To nie był mecz, to była piłkarska wojna, ale biało-czerwoni wyszli z niej zwycięsko — pokonali na Stadionie Narodowym Irlandię 2:1 i zagrają w przyszłym roku na mistrzostwach Europy!
• Polska — Irlandia 2:1 (2:1)
1:0— Krychowiak (13), 1:1 — Walters (15 karny), 2:1 — Lewandowski (42); czerwona kartka: O'Shea (90, Irlandia, druga żółta); widzów: 56 000

POLSKA: Fabiański — Piszczek, Glik, Pazdan, Wawrzyniak — Krychowiak, Linetty — Olkowski (63 Błaszczykowski), Mączyński (77 Szukała), Grosicki (85 Peszko) — Lewandowski

IRLANDIA: Randolph — Coleman, O'Shea, Keogh, Brady — McClean (73 Hoolahan), McCarthy, Whelan (57 McGeady), Hendrick — Walters, Long (55 Keane)

Polacy zagrają we Francji podczas mistrzostw Euro w 2016 roku. Reprezentacja Polski zdobyła prowadzenie już w pierwszej połowie. Pierwszą bramkę w 14 minucie zdobył Krychowiak, dwie minuty później Polakom odgryzł się Walters. Ostateczną przewagę dla Polski zdobył w 43 minucie Robert Lewandowski.

Choć bój był zacięty, i Irlandczycy za wszelką cenę próbowali wyrównać, nie udało się. Reprezentacja Polski zwycięża, jedziemy na Euro do Francji!