Stomil Olsztyn wygrał z Chrobrym mecz pełen przepychanek, czerwona kartka dla Lecha [FOTO]

2015-09-20 13:44:52(ost. akt: 2015-09-20 17:58:28)

W meczu 9. kolejki I Ligi Stomil Olsztyn wygrał z Chrobrym Głogów 2:1 na stadionie przy al. Piłsudskiego w Olsztynie. Trzy punkty zostają z Biało-niebieskimi!
Do przerwy Stomil zremisował z Chrobrym 1:1. W 18. minucie Damian Byrtek wyprowadził Chrobrego na prowadzenie. Byrtek wykorzystał wrzutkę Szczepaniaka z rzutu rożnego i w polu karnym wyskoczył najwyżej, kierując piłkę obok słupka bramki Skiby. Spotkanie rozpoczęło się o godz. 12:45. Pierwsza połowa trwała dwie minuty dłużej.

Strzelcem pierwszej bramki dla Stomilu z rzutu karnego był Irakli Meskhiia. Drugą bramkę również z rzutu karnego strzelił w 77. minucie Grzegorz Lech. Radość minęła niespodziewanie szybko, bo dwie minuty później sędzia pokazuje Lechowi czerwony kartonik za tzw. "gest Kozakiewicza" po zdobytej bramce.

Stomil kończył mecz w okrojonym składzie. Na boisku atmosfera między zawodnikami była napięta. Dochodziło do sporych przepychanek. Sędzia musiał uspokajać zawodników obu zespołów, wzywał do siebie kapitanów. Arbitrom zdecydowanie nie udało się zapanować nad sytuację na murawie stadionu w Olsztynie.

Druga połowa spotkania trwała pięć minut dłużej. Już w pierwszej minucie doliczonego czasu żółtą kartką ukarany został Michał Ilków-Gołąb za kopnięcie Rafała Remisza w głowę. Ostatecznie mecz skończył się wynikiem 2:1 dla Stomilu Olsztyn.