Poniedziałek, 14 października 2019. Imieniny Alany, Damiana, Liwii

Młodzież olsztyńskiego Naki lepsza od Eintrachtu i Hoffenheim

2015-09-07 08:34:18 (ost. akt: 2015-09-07 08:22:39)
Wspólne zdjęcie Naki Olsztyn (żółte koszulki) i VfO Offenburger (miasto partnerskie Olsztyna).

Wspólne zdjęcie Naki Olsztyn (żółte koszulki) i VfO Offenburger (miasto partnerskie Olsztyna).

Autor zdjęcia: www.naki.pl

Zespół Naki (rocznik 2002) wziął udział w prestiżowym turnieju Offenburg Cup. Wyjazd do Niemiec był udany, bo olsztynianie zajęli piąte miejsce w stawce 20 zespołów.

W turnieju grały ekipy z niemieckiej 1. Bundesligi: Augsburg, Mainz, Hoffenheim, Eintracht Frankfurt, VfB Stuttgart, Kaiserslautern oraz 2. Bundesligi: Nuernberg, Freiburg, Bochum i Saarbrucken. Drużyna Naki poleciała na turniej samolotem, a w Offenburgu zawodnicy mieszkali u rodzin niemieckich piłkarzy, którzy uczestniczyli w niedawnym turnieju Naki Cup.

Zespoły zostały podzielone na cztery pięciodrużynowe grupy, z których po dwie najlepsze ekipy awansowały do dalszych gier. Olsztynianie na dzień dobry wygrali 2:0 (bramki Kacprów Nowickiego i Zielskiego) z faworyzowanym Eintrachtem Frankfurt, a później pokonali CV Zimmern 2:0 (Jakub Kapuściński, Zielski). W kolejnym meczu podopieczni Jakuba Kacperskiego i Andrzeja Nakielskiego poradzili sobie z Bochum (1:0, trafienie Zielskiego), a w ostatnim spotkaniu w grupie ograli Nuernberg po "złotym golu" Szymona Nakielskiego.

W ćwierćfinale olsztynianie zmierzyli się z FC Augsburg — po kontrowersyjnym rzucie karnym lepsi okazali się rywale (0:1), więc chłopcom z Naki pozostała walka o miejsca 5-8. W tej fazie zespół z Olsztyna zaliczył dwa zwycięstwa: z Offenburger 1:0 (Jakub Chojnowski) i Hoffenheim 3:2 (Łukasz Rytelewski, Zielski, Chojnowski), zajmując ostatecznie wysokie, piąte miejsce w turnieju.

Olsztynianie wrócili do domu pełni optymizmu, bo okazało się, że na tym etapie szkolenia nie odbiegają umiejętnościami od niemieckich rówieśników. Dobra gra zaowocowała zaproszeniem na turniej do Freiburga, gdzie zagrają szwajcarski FC Basel, Eintracht Frankfurt, Freiburg, no i Naki.

Kadra Naki 2002: Kacper Buta, Konrad Gotowski, Jakub Kapuściński, Filip Dymerski, Jan Wojciechowski, Marcel Supranowicz, Jakub Olszewski, Łukasz Rytelewski, Jakub Chojnowski, Jakub Mysiorski, Szymon Nakielski, Kacper Zielski, Kacper Nowicki, Kamil Augustyniak, Mateusz Chylak, Jakub Tomalik, Grzegorz Zdrada, Ziemowit Stanczewski, Filip Ryszkiewicz.


• Naki Olsztyn zaprasza na treningi chłopców z roczników 2004-11. Informacje: tel. 604-532-547.

Rut
Polub nas na Facebooku:

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB