Olsztynianie pokazali się w stolicy

2015-09-02 12:07:51(ost. akt: 2015-09-02 09:13:27)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu.

Autor zdjęcia: Grzegorz Kwakszys

Z siedmioma medalami (złotym, srebrnym i pięcioma brązowymi) wrócili z międzynarodowych mistrzostw Polski olsztyńscy taekwondocy. Turniej Polish Open-Warsaw Cup to tak naprawdę dwa turnieje, każdy z ogromnymi tradycjami.
Dedykowany seniorom turniej Polish Open był już 22. edycją tej imprezy, ale po raz pierwszy nadana mu została ranga G-1 przez Światową Federację Taekwondo. Dzięki temu zawodnicy rywalizowali zarówno o medale, jak też o punkty światowego i olimpijskiego rankingu. Najlepiej z reprezentantów naszego regionu wypadł Michał Wielgosz (AKS OSW Start Olsztyn, 68 kg), który zdobył brązowy medal. Podopieczny Marcina Chorzelewskiego odniósł trzy zwycięstwa (pokonał zawodników z Grecji, Węgier i Wielkiej Brytanii), lecz w półfinale przegrał z Karolem Robakiem (AZS OŚ Poznań) 4:16.

Rozgrywany równolegle Warsaw Cup doczekał się w tym roku 18. edycji. Turniej ten jest przeznaczony dla juniorów i kadetów. Z olsztynian najlepiej spisał się Szymon Piątkowski (AZS UWM Olsztyn, 45 kg), który w rywalizacji kadetów zdobył złoty medal.

W drodze do finału odniósł cztery zwycięstwa, a w decydującym pojedynku pokonał Holendra Reshawa Godei 14:10. Ponadto brązowe medale wywalczyli: Izabela Krajewska (Start Olsztyn, 33 kg) i Damian Chrobociński (AZS OŚ Olsztyn). Trzy medale padły też łupem juniorów — po srebrny sięgnęła Maria Wajzer (Start, +68 kg) a po brązowe Magdalena Rutkowska (AZS OŚ, 52 kg) i Filip Nowak (AZS UWM, 78 kg).