Do zwycięstwa wystarczyły im trzy minuty

2015-08-31 09:52:51(ost. akt: 2015-08-31 07:54:30)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu.

Autor zdjęcia: Bartosz Cudnoch

Terminarz nie jest dla piłkarek z Olsztyna łaskawy, bo w trzech pierwszych kolejkach grają z zespołami, które w poprzednim sezonie zajmowały miejsce 2-4. I choć na inaugurację Stomil przegrał wysoko w Łodzi z wicemistrzem ligi, to już z Polonią Poznań (4. miejsce) poradził sobie znakomicie.
Stomil Visacom Olsztyn — Polonia Poznań 2:0 (0:0)
1:0 — Biedrzycka (51), 2:0 — Pancek (54)

SOMIL VISACOM: Gołębiowska — Krech (88 Jonczak), Janczuro, Jasińska, Smolińska (88 Sieradzka), Babińczuk (46 Biedrzycka), Sass, N. Sieradzka (84 Piotrak), Grzesik (71 Roman), Bukowska (84 Koprowska), Pancek

Obie bramki padły po przerwie. Najpierw Ewa Biedrzycka dostała piłkę na środku pola karnego i przewracając się uderzyła po ziemi na bramkę. Chwilę później z rzutu wolnego z ok. 25 m trafiła Karolina Pancek. W drugiej połowie Stomil miał jeszcze dwie znakomite okazje, natomiast Polonia ani razu nie zagroziła poważniej bramce Olivii Gołębiewskiej.

— Dobrze zagraliśmy w grze obronnej, taktycznie też wyglądaliśmy bardzo dobrze — powiedział Dariusz Maleszewski, trener olsztynianek. W następnej kolejce Stomil zagra w sobotę na wyjeździe z Pragą Warszawa.