Lider jest z Kozłowa!

2015-08-27 11:30:27(ost. akt: 2015-08-27 11:32:45)
Śniardwy, czyli rewelacyjny beniaminek z Orzysza, przegrały w Ornecie 0:1 i straciły fotel lidera na rzecz Startu Kozłowo, który rozbił na wyjeździe Warmiaka Łukta 4:0.
Ofensywnie usposobieni piłkarze z Orzysza (zdobyli 13 bramek — wszystkie w trzech wygranych meczach u siebie) w drugim wyjazdowym spotkaniu nie strzelili gola (wcześniej ulegli Unii 0:2). Inna sprawa, że ekipie z Ornety akurat w obronie nie można nic zarzucić (w pięciu meczach Błękitni stracili tylko jedną bramkę). Gola na wagę trzech punktów strzelił głową po rzucie rożnym Paweł Kowalikowski. — Przy stanie 1:0 zawodnik gości znalazł się na czystej pozycji, ale Lawrenc obronił — mówi Dariusz Maleszewski, trener Błękitnych. Tempa nie zwalnia ekipa z Kozłowa. Tym razem podopieczni Tadeusza Justki pokonali w Łukcie Warmiaka 4:0 i zostali liderem. — Goście pierwszą bramkę zdobyli w 67. minucie — mówi Michał Karszewski, szkoleniowiec Warmiaka. — Później opadliśmy z sił, no i w ostatnich 10 minutach dołożyli jeszcze trzy gole.

W Janowcu Kościelnym spotkali się beniaminkowie. Górą byli piłkarze Orła, którzy pokonali Tęczę Biskupiec 2:1 po golach Pawła i Dawida Szypulskich. Co ciekawe, z siedmiu zdobytych przez Orła bramek aż sześć to zasługa braci (Paweł zaliczył cztery trafienia, a Dawid dwa). Dodajmy, że było to pierwsze zwycięstwo podopiecznych Waldemara Pyrackiego. Pierwsze zwycięstwo odniosła też Pisa Barczewo, która bez czterech ofensywnych zawodników (kontuzje) ograła na wyjeździe Mrągowię 1:0. — Przy tych problemach kadrowych jechaliśmy jak na ścięcie — mówi Sebastian Kwiatkowski. — Dlatego graliśmy głównie na swojej połowie i szukaliśmy szczęścia z kontry. No i po jednej z nich zdobyliśmy bramkę — dodaje szkoleniowiec Pisy.

Rut

• Mrągowia Mrągowo — Pisa Tewes-Bis Barczewo 0:1 (0:1)
0:1 — Kostrubski (24)

• Amex Bączek Unia Susz — Mamry Giżycko 1:0 (0:0)
1:0 — Hanas (53)

• Orzeł Janowiec Kościelny — Tęcza Biskupiec 2:1 (0:0)
1:0 — P. Szypulski (50), 2:0 — D. Szypulski (52), 2:1 — Chyczewski (75)

• Błękitni Orneta — Śniardwy Orzysz 1:0 (1:0)
1:0 — Kowalikowski (25)

• Zatoka Braniewo — Motor Lubawa 2:3 (1:2)
0:1 — Margalski (1), 0:2 — R. Śnieżawski (15), 1:2 — Ciepliński (36), 2:2 — Wolak (53), 2:3 — Świgoń (90+1)

• Stomil II Olsztyn — Omulew Wielbark 3:1 (0:1)
0:1 — M. Miłek (17), 1:1 — Piotr Głowacki (55), 2:1 — Łukasik (65), 3:1 — M. Cieślik (70, samobójcza)

• DKS Dobre Miasto — Polonia Pasłęk 1:1 (1:0)
1:0 — K. Kij (13), 1:1 — Musiński (70)

• Warmiak Łukta — Start Kozłowo 0:4 (0:0)
0:1 — Kuciński (67), 0:2 — Foruś (82), 0:3 — Gołaszewski (84), 0:4 — Foruś (90)