Grad goli w Działdowie

2015-08-13 08:38:18(ost. akt: 2015-08-13 08:47:15)
W Nowym Mieście Lubawskim Finishparkiet Drwęca pokonał 2:1 Sokoła Ostróda

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

W najciekawszym meczu 2. kolejki Finishparkiet wygrał z Sokołem. Poza tym MKS Korsze prowadził w Łomży 2:0, by przegrać 2:3, a w Działdowie efektowne zwycięstwo zaliczył Znicz.
• Finishparkiet Drwęca Nowe Miasto Lubawskie — Sokół Ostróda 2:1 (1:0)
1:0 — Miller (27), 1:1 — Goździejewski (49), 2:1 — Kajca (55); czerwona kartka: Słowicki (90+1, Sokół, za drugą żółtą)

FINISHPARKIET: Folc — Domżalski, Szewczyk, Stankiewicz, Kostkowski, Kuciński, Bartusiak (65 Głowiński), T. Kowalski (46 Kajca), Wieczorek, Miller, Świątek (88 Słomiński)
SOKÓŁ: Sikora — D. Kowalski, Naczas, Chądzyński, Korzeniewski, Smyt, Słowicki, Jankowski (80 Płoszczuk), Goździejewski, Kuśnierz, Filipek (73 Błażewicz)

Szlagierowe starcie dwóch czołowych drużyn od pierwszych minut mogło się podobać kibicom, bo na boisku działo się sporo. Goście odważnie przedzierali się na połowę rywali i stwarzali groźne sytuacje, ale szczęścia zabrakło Grzegorzowi Naczasowi (nie sięgnął piłki) i Krzystofowi Filipkowi (uderzył głową minimalnie niecelnie). Gospodarze nie zamierzali jedynie przyglądać się harcom ostródzian i dwa razy groźnie pod bramką Sokoła zrobiło się po akcjach Adriana Świątka. Aż w 27. min dopięli swego, gdy po nieudanym wykonaniu rzutu wolnego przez rywali ruszyli z kontrą, po której Świątek dograł wzdłuż piątego metra, a piłkę z bliska wepchnął do siatki Michał Miller.

Za chwilę wyrównać mógł Łukasz Goździejewski, lecz uderzył niecelnie. Co nie udało się 18-letniemu zawodnikowi Sokoła przed przerwą, udało się w drugiej połowie. Piłkę dograł mu Łukasz Kuśnierz (w pierwszej połowie po jego wrzutkach robiło się gorąco w polu karnym Drwęcy), a najmłodszy w drużynie z Ostródy zawodnik celnie uderzył głową. Sokół był zaraz potem bliski objęcia prowadzenia, ale w niezłych sytuacjach nie poradzili sobie Filipek i Kamil Smyt. I tak zamiast gola dla gości, bramka padła dla gospodarzy. W 55. min strzałem z rzutu wolnego z ok. 35 m popisał się Marcin Kajca. Ekipa Sokoła protestowała, bo ich zdaniem faul, który odgwizdał sędzia, był mocno problematyczny. Zresztą w trakcie całego meczu goście zgłaszali wiele uwag do pracy arbitra.

Co działo się na innych boiskach? Derby Elbląga zakończyły się bez bramek, po hat-tricku ustrzelili Radosław Stefanowicz z Huraganu i Daniel Świderski ze Znicza, a mecz w Łomży jeszcze długo będzie się śnił ekipie z Korsz. MKS prowadził już 2:0, grał w przewadze, a mimo to wrócił do domu bez punktu.