środa, 12 sierpnia 2020. Imieniny Hilarii, Juliana, Lecha

Strefy kibica, telebim i dowcipny Jerzy Kryszak

2015-07-27 09:28:58 (ost. akt: 2015-07-27 09:00:50)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu.

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu.

Autor zdjęcia: Paweł Kicowski

Znamy już nie tylko większość par, które pod koniec sierpnia wystąpią w olsztyńskim Grand Slamie, ale też wiele ważnych informacji dotyczących organizacji jednego z najważniejszych w tym sezonie turniejów siatkówki plażowej na świecie.

Zegar tyka: do FIVB Beach Volleyball World Tour Grand Slam nad jeziorem Ukiel pozostał już niecały miesiąc. Organizatorzy odkryli sportowe karty, informując o przyjeździe do Olsztyna wszystkich czołowych par, a teraz czas na kwestie dotyczące samego przebiegu tej, zaplanowanej na 25-30 sierpnia, imprezy. A ta najważniejsza informacja jest taka, że...

— Pół stadionu zostanie nieodpłatnie udostępnione kibicom — przypomina w rozmowie z „Gazetą Olsztyńską” Paweł Papke, prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

Dyrektor wielkoszlemowego turnieju Rafał Pośpiech zapewnia z kolei, że przygotowania idą zgodnie z planem. I to nie tylko do samego turnieju, bo — oprócz meczów — nie zabraknie też wielu imprez towarzyszących. — W sobotę zaproponujemy widzom występ kabaretowy, który poprowadzi Jerzy Kryszak. W planach mamy również koncerty, a już niedługo na stronie internetowej naszej imprezy pojawi się oficjalny program animacji — mówi Rafał Pośpiech.

— Będzie wiele stref kibica, a na plaży bliżej kapitanatu ustawimy dla publiczności telebim o rozmiarach 7 na 4 metry. Ponieważ rodzi się wiele pytań jak uzyskać wejściówki, decyzją prezydenta Olsztyna, ponad 2300 miejsc na trybunach będzie darmowych. Jeśli więc tylko będzie wolne miejsce, to możemy tam usiąść. Natomiast, na prośbę wielu osób z innych części Polski, zrobiliśmy też 800 miejsc rezerwacyjnych. W tym momencie rezerwacja jest na poziomie powyżej 60 proc. i ta krzywa cały czas rośnie. Jeśli chodzi o budowę stadionu, to będzie odpowiadała za to firma, która już pracowała na podobnych zawodach. A więc na pewno sobie z tym poradzi.

Organizatorzy będą musieli też odpowiednio przygotować samą plażę, na której wkrótce zmierzą się gwiazdy światowej "plażówki". — Nasz piasek już jest bardzo dobry, natomiast jeszcze trochę go dosypiemy, dzięki czemu „ziarno” będzie zgodne z wymogami światowej federacji — podkreśla Rafał Pośpiech.

Rafał Bieńkowski

Polub nas na Facebooku:

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Tom Dee #1783904 | 88.156.*.* 27 lip 2015 15:18

    W mojej opinii pojęcia "dowcipny" i "Jerzy Kryszak"' wzajemnie się wykluczają.

    Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. !!! #1783848 | 27 lip 2015 13:50

    i tak nikt nie dojedzie przez to rozkopane miasto

    ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)