Poniedziałek, 3 sierpnia 2020. Imieniny Augustyna, Kamelii, Lidii

Czesi chcą Polę Wygonowską

2015-07-20 08:13:55 (ost. akt: 2015-07-20 08:55:36)
Pola Wygonowska (z prawej) w kategorii do lat 12 w Polsce nie ma sobie równych

Pola Wygonowska (z prawej) w kategorii do lat 12 w Polsce nie ma sobie równych

Autor zdjęcia: Archiwum

Nie milkną echa indywidualnych mistrzostw Polski do lat 12 w Szczecinie. Przypomnijmy, że Pola Wygonowska (ST RP Sport Olsztyn) zdobyła podwójną koronę w singlu i deblu.

Dzięki olbrzymiemu sukcesowi uczennica Szkoły Mistrzostwa Sportowego Ostróda otrzymała powołanie na drużynowe mistrzostwa Europy, które odbędą się pod koniec lipca w holenderskim Haren.

— To ogromne wyróżnienie — podkreśla trener zawodniczki Roman Pasyniuk. — Pola godnie reprezentuje nasz klub na arenie międzynarodowej, czego dowodem są zaproszenia dla naszych zawodników na turnieje. Złoto Poli w grze pojedynczej ma swoją wymowę, bo nikt nigdy w historii Warmii i Mazur nie zdobył takiego tytułu. Tym bardziej dziwi fakt, iż rodzimy związek tenisowy zapomniał o podziękowaniu, które bezsprzecznie należy się zawodniczce. Jej umiejętności doceniają natomiast Czesi, którzy chętnie widzą Polę u siebie, chcąc jej stworzyć optymalne warunki treningowe. Na sukces Poli pracuje kilka osób, którym należą się słowa uznania. Przede wszystkim tacie Adamowi Wygonowskiemu, Borysowi Sulgostowskiemu, Sławomirowi Cackowskiemu i Piotrowi Bawółowi (trener przygotowania motorycznego — red.) — kończy Roman Pasyniuk.

Rut

Polub nas na Facebooku:

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB