Taekwondo, szczypiorniak i żeglarstwo sprintem

2015-07-08 18:04:16(ost. akt: 2015-07-08 11:08:06)
Natalia Nikliborc (Start Olsztyn) zdobyła brązowy medal w kategorii do 55 kg

Autor zdjęcia: Materiały Start Olsztyn

W Strasburgu zakończyły się mistrzostwa Europy kadetów w taekwondo, w siedzibie Pomorskiego Związku Piłki Ręcznej odbyło się losowanie terminarza grupy 2 II ligi, a w Mrągowie zakończyła się druga rudna eliminacyjna Żeglarskiego Grand Prix o Puchar 7 Cudów Mazur.
Taekwondo olimpijskie
W Strasburgu zakończyły się mistrzostwa Europy kadetów. Najlepiej z polskiej ekipy spisała się Natalia Nikliborc (Start Olsztyn), która zdobyła brązowy medal w kategorii do 55 kg. 14-letnia olsztynianka w pierwszej rundzie rozbiła Brytyjkę Marię Asel 12:0, a w ćwierćfinale pokonała Francuzkę Sophię Baqdid 1:0. W półfinale przegrała jednak z Nadicą Bozanić 2:6 (Serbka zdobyła później złoty medal). Bardzo blisko zdobycia medalu była klubowa koleżanka Natalii — Ewa Jamiołkowska (44 kg). Podopieczna Marcina Chorzelewskiego na dzień dobry pokonała Białorusinkę Katsarynę Halachkinę 11:1, ale w ćwierćfinale przegrała z Rumunką Lianą Musteatą 2:3. Ostatecznie olsztynianka została sklasyfikowana na miejscach 5-8.

Piłka ręczna
W siedzibie Pomorskiego Związku Piłki Ręcznej odbyło się losowanie terminarza grupy 2 II ligi. Zawodnicy Szczypiorniaka Olsztyn w inauguracyjnej kolejce zmierzą się u siebie z Gwardią Koszalin (12/13 września), tydzień później zagrają na wyjeździe z LKS Kęsowo. Runda zakończy się 19/20 grudnia, natomiast pierwsze mecze rundy rewanżowej zostały zaplanowane na 16/17 stycznia. Rozgrywki zakończą się 16 kwietnia. W porównaniu z poprzednim sezonem nowymi zespołami w grupie II są: MKS Brodnica (spadkowicz) oraz beniaminkowie: Borowiak Czersk (zajął trzecie miejsce w pomorskiej lidze, ale Meble Wójcik II Elbląg i Bellator Ryjewo nadal będą występować w III lidze) i Stal Gorzów (zwycięzca wielkopolskiej III ligi).

Żeglarstwo
W Mrągowie zakończyła się druga rudna eliminacyjna Żeglarskiego Grand Prix o Puchar 7 Cudów Mazur. Regatom towarzyszyła idealna pogoda, która przyciągnęła na jezioro Czos 23 jednostki. Na najwyższym stopniu podium stanęła załoga Ekomarina Giżycko ze sternikiem Tadeuszem Kozakiewiczem. Kolejne rundy eliminacyjne odbędą się w Giżycku (11 lipca) i Węgorzewie (18 lipca).