Złote medale w singlu i deblu dla skrzata z Ostródy

2015-07-08 14:09:23(ost. akt: 2015-07-08 10:14:09)
Pola Wygonowska (z lewej) i Olga Gołaś

Autor zdjęcia: ST RP Sport Olsztyn

O talencie Poli Wygonowskiej mówi się dużo i to nie bez przyczyny, bo niespełna 12-letnia zawodniczka ST RP Sport Olsztyn i zarazem uczennica Szkoły Mistrzostwa Sportowego Ostróda jest liderką w swojej kategorii wiekowej i z roli faworytki wywiązuje się znakomicie. W zakończonych w Szczecinie mistrzostwach Polski skrzatów (do lat 12) Pola zdobyła złote medale w singlu i deblu.
W drodze do finału podopieczna Romana Pasyniuka odprawiła z kwitkiem kolejno: Maję Bajorek (KS Grzegórzecki Kraków, 6:2, 6:1), Julię Chybę (Krak Tenis Kraków, 6:1, 6;1), Darię Górską (Legia Warszawa, 6:1, 6:0) i Adę Piestrzyńską (Legia, 6:1, 6:3). W decydującym pojedynku ostródzianka zmierzyła się z Olgą Gołaś (Promasters Szczecin), z którą dzień wcześniej zdobyła złoto w deblu (w finale Pola i Olga pokonały Karolinę Bartusek z Mostostalu Zabrze i Zuzannę Smejlis z Promasters Szczecin 6:4, 6:2).

Szczecinianka wygrała pierwszego seta (6:3), ale drugiego zdominowała Pola (6:1). Finał rozstrzygnęła na swoją korzyść Wygonowska, wygrywając w tie-breaku 10:4.

Z tenisowych kortów:

• W Ostródzie zakończył się XVI Memoriał Wojciecha Teliczana. Rywalizowało osiem par deblowych z Łodzi, Kwidzyna, Gorzowa Wlkp., Opalenia i Ostródy. W finale Tomasz Cejer (Opalenie) i Robert Barański (Kwidzyn) wygrali z Jakubem Skirzewskim i Romanem Śnieżawskim (Ostróda) 6:1, 6:3. W spotkaniu o trzecie miejsce Adam Stańczyk (Gorzów) i Krzysztof Stańczyk (Ostróda) pokonali Grzegorza Kowalewskiego i Dariusza Jasińskiego (Ostróda) 6:4, 6:3, natomiast turniej pocieszenia wygrali ostródzianie Ryszard Fleszar i Piotr Wiewiór.

• Na kortach Skandy w Olsztynie rozegrano kolejne turnieje amatorskie. W czwartej edycji turnieju o nagrody firmy Kominki Dovre zwycięstwo odniósł Piotr Łaguna, który pokonał Przemysława Zielińskiego 6:4, 6:2. W finale turnieju pocieszenia Artur Zientek wygrał z Markiem Jędrzejczykiem. Natomiast w turnieju Grand Prix Skandy triumfowali Witas Daszczuk i Piotr Łaguna przed Szymonem Borowskim i Robertem Laskowskim oraz Rafałem Urbanem i Tomaszem Trederem. W sobotę (godz. 9) na kortach przy ul. Wyszyńskiego rozpocznie się piąty turniej cyklu Treeneo.com Grand Prix.