Z tenisowych kortów

2015-07-01 18:00:23(ost. akt: 2015-07-01 11:41:30)
Tenisiści Budowlanych oraz trener Paweł Umbras

Autor zdjęcia: WMZT

W Olsztynie zakończyły się finałowe mecze konferencji północnej o awans do drużynowych mistrzostw Polski skrzatów (do lat 12).
• Budowlani Olsztyn (Bartosz Skuratko, Filip Tatera, Olaf Pieczkowski, Gabriel Matuszewski, trener Paweł Umbras) pokonali ekipę Gdańskiej Akademii Tenisowej 6:0, nie tracąc nawet seta. Natomiast drużyna skrzatek ST RP Sport Olsztyn (Pola Wygonowska, Aleksandra Węgrzyn, Aleksandra Głowacka, Amelia Ciesielczyk, tr. Roman Pasyniuk) pokonała SKT Centrum Bydgoszcz 6:0, również bez straty seta.

Finały odbędą się we wrześniu (wystąpi w nich po osiem drużyn). Warmińsko-Mazurski Związek Tenisowy złożył ofertę o organizację turniejów w Olsztynie. — Naszym atutem są wyniki naszych skrzatów, którzy mają realne szanse na medale — mówi Mirosław Umbras, prezes WMZT.

• Na kortach olsztyńskiej Skandy trwają zmagania tenisistów-amatorów. W turnieju o nagrody firmy Abea Meble Biurowe najlepszy okazał się Witas Daszczuk, który w finale pokonał Piotra Łagunę 4:6, 6:0, 6:2. Trzecim miejscem podzielili się Paweł Tetych i Robert Laskowski. Turniej pocieszenia wygrał Rafał Smoczyński.

W czwartym turnieju cyklu Treeneo.com Grand Prix finał odbył się w takim samym składzie — tym razem Daszczuk wygrał z Łaguną 6:1, 4:6, 7:5. Trzecie miejsce przypadło Marcinowi Rapackiemu, a czwarte Przemysławowi Zielińskiemu. W turnieju pocieszenia triumfował Tomasz Trembicki.