Sobota, 4 lipca 2020. Imieniny Aureli, Malwiny, Zygfryda

Warmińsko-mazurskie medale

2015-06-29 12:37:56 (ost. akt: 2015-06-29 09:40:07)
W Kętrzynie walczyło ponad 300 zawodników.

W Kętrzynie walczyło ponad 300 zawodników.

Autor zdjęcia: Marek Szymański

Podczas weekendu halę kętrzyńskiego MOSiR-u opanowało ponad 300 młodych taekwondoków, którzy na czterech matach walczyli o medale mistrzostw Polski juniorów oraz młodzieżowców.

W Kętrzynie bardzo dobrze zaprezentowały się kluby z Warmii i Mazur. Nasz region reprezentowało dziewięć ekip z Olsztyna (AZS UWM i OSW Start), Olecka (Hidori), Morąga (Victoria), Pisza (Wikingowie), Giżycka (Spartakus i KS TKD) i Kozłowa (NTS). Gospodarzem zawodów był kętrzyński Tygrys, którego zawodnicy zdobyli trzy medale, w tym złoty Artura Trumińskiego w kategorii do 87 kg. Dobrze wypadły też zawodniczki i zawodnicy kozłowskiego NKTS.

— Przyjechaliśmy skromnym składem — przyznał trener Jacek Jankowski. Skromnym, ale mocnym, bo ośmioosobowa ekipa wywalczyła aż siedem medali (3 złote, 1 srebrny i 3 brązowe).

— Ze strony Zarządu Polskiego Związku Taekwondo Olimpijskiego dostaliśmy same dobre oceny za organizację, podobnie oceniają nas zawodnicy i trenerzy, którzy wzięli udział w turnieju — powiedział Tadeusz Snopek, trener Tygrysa, a zarazem prezes Warmińsko-Mazurskiego Związku Taekwondo Olimpijskiego.

Mistrzostwa odbyły się dzięki zaangażowaniu władz Kętrzyna, z burmistrzem Krzysztofem Hećmanem na czele.

Wyniki
• Mistrzostwa Polski juniorów, medaliści z Warmii i Mazur: kat. do 42 kg — 2. Alicja Piankowska (Wikingowie Pisz); do 44 kg — 1. Sara Bandurska (NKTS Kozłowo); do 46 kg — 1. Oliwia Krajewska (Start Olsztyn), 2. Sara Masiewicz (Tygrys Kętrzyn), 3. Angelika Czymerska (NKTS); do 52 kg — 1. Magda Rutkowska (AZS Olsztyn), 3. Julia Lubiecka (Victoria Morąg); do 55 kg — 3. Adrianna Krajewska (NKTS); do 59 kg — 1. Karolina Ziejewska (Victoria), 2. Weronika Krejner (AZS UWM Olsztyn); powyżej 68 kg — 1. Maria Wajzer (Start); kat. do 45 kg — 1. Przemysław Piankowski (Wikingowie); do 55 kg — 2. Jakub Chmielewski (NKTS); do 68 kg — 2. Maurycy Miszczak (Hidori Olecko); do 78 kg — 1. Filip Nowak (AZS UWM); powyżej 78 kg — 3. Jakub Chrobiciński (AZS).

• Młodzieżowe mistrzostwa Polski, medaliści z Warmii i Mazur: kat. do 49 kg — 1. Magdalena Obrębska (Start); do 53 kg — 1. Patrycja Rogozińska (NKTS); do 57 kg — 1. Ewelina Mierzwińska (NKTS), 3. Justyna Miszczak (Hidori); do 73 kg — 3. Katarzyna Świgoń (NKTS); powyżej 73 kg — 1. Aleksandra Kowalczuk (Start); kat. do 58 kg — 1. Patrick Chrapkowski (Start), 3. Piotr Kamiński (AZS UWM); do 63 kg — 3. Bartłomiej Chmielewski (AZS UWM), 3. Piotr Krajewski (Start); do 68 kg — 2. Patryk Chodnicki (AZS UWM), 3. Krystian Szczepanowski (Tygrys); do 87 kg — 1. Artur Trumiński (Tygrys); powyżej 87 kg — 3. Kornel Dalecki (AZS), 3. Jan Bernat (AZS UWM).

Marek Szymański

Polub nas na Facebooku:

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB