Kolejny sukces koszykarek KKS Energa Olsztyn

2015-06-24 14:19:58(ost. akt: 2015-06-24 08:21:00)
Młodziczki KKS Energa Olsztyn — czwarty zespół w kraju.

Autor zdjęcia: Lech Janka

Młodziczki KKS Energa Olsztyn zajęły znakomite czwarte miejsce w mistrzostwach Polski. Tym samym młodziczki powtórzyły sukces swych starszych klubowych koleżanek, które w finale mistrzostw Polski kadetek również były czwarte.
W spotkaniach grupowych podopieczne Alicji i Tomasza Sztąberskich najpierw uległy 47:51 Demonowi Tęcza Leszno (najwięcej punktów dla KKS zdobyła Justyna Różańska — 17), a następnie pokonały 54:47 RMKS Rybnik (Różańska 18) oraz przegrały 40:67 z VBW GTK Gdynia (Karolina Giżyńska 8).

Ostatecznie olsztynianki zajęły w grupie B drugie miejsce, tym samym awansując do półfinału. W meczu o finał KKS Energa nie dał rady Ślęzie Wrocław 68:97 (Różańska 18), a w pojedynku o brązowe medale ponownie uległ (57:72) VBW GTK (Joanna Mazurek 10).

Mistrzem Polski młodziczek została Ślęza, a wicemistrzem Trops Kartuzy.