Sukces tenisistki z Ostródy w turnieju skrzatów w Kołobrzegu

2015-06-22 18:11:24(ost. akt: 2015-06-22 15:31:12)
Pola Wygonowska ze swoim tatą, Adamem Wygonowskim.

Autor zdjęcia: Archiwum prywatne

W Kołobrzeg Kids Cup 2015, czyli turnieju skrzatów (do lat 12) wygrali Pola Wygonowska z Ostródy zawodniczka Szkoły Tenisa RP Sport Olsztyn i Maks Kaśnikowski. W deblu partnerowali im Olga Gołaś i Aleksander Orlikowski. Wygonowska w finale pokonała Amerykankę Michelle Tikhonko.
Wreszcie pierwsze zwycięstwo w międzynarodowym turnieju tenisowym do lat 12 odniosła młoda zawodniczka Szkoły Tenisa RP Sport Olsztyn! Pola Wygonowska w finale II Kołobrzeg Kids Cup 2015 pokonała Amerykankę Michelle Tikhonko. Turniej odbył się w dniach 15-20 czerwca w Kołobrzegu.

W turnieju rywalizowały 32 zawodniczki z dziewięciu krajów: Polski, Rosji, Białorusi, Ukrainy, Niemiec, Anglii, Włoch, Irlandii i USA. Ostródzianka przez cały turniej prezentowała bardzo dobrą formę i ani przez chwilę przeciwniczki nie zagroziły jej w osiągnięciu ostatecznego sukcesu.

— To wielkie szczęście i wyróżnienie móc trenować tak utalentowaną tenisistkę jaką jest Pola — podkreśla Roman Pasyniuk, trener zawodniczki z Ostródy.

W kalendarzu startów Poli Wygonowskiej są tylko międzynarodowe turnieje i mistrzostwa Polski. Czekamy na kolejne sukcesy!