Carstens na pudle i nadal jest liderem

2015-06-15 15:36:05(ost. akt: 2015-06-15 11:37:14)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu.

Autor zdjęcia: Kamil Foryś

Z udziałem blisko 100 zawodników rozegrano w Człuchowie trzecią rundę mistrzostw Polski. Najlepiej z motocrossowców naszego regionu spisał się Luis Carstens z Motoklubu Grabinek.
Ten pochodzący z Niemiec 20-latek w sobotę był czwarty w klasie MX 2, a wczoraj stanął na najniższym stopniu podium w MX Open. Priorytetem dla Carstensa jest w tym sezonie pierwsza z tych klas (MX 2), w której tak w pierwszej (Sobieńczyce), jak i w drugiej rundzie MP (Olsztyn) okazał się on najlepszy.

Tym razem Carstens ukończył wyścigi jako piąty i czwarty, co dało mu ogółem miejsce tuż za podium. Były zawodnik Motoklubu Olsztyn utrzymał jednak prowadzenie w "generalce". Natomiast wczoraj Carstens sprawił niespodziankę, zajmując trzecie miejsce w prestiżowej MX Open (to był jego drugi start, bo w Olsztynie w tej klasie nie startował).

Na szóstym miejscu został sklasyfikowany Kacper Kozłowski (MK Lidzbark Warmiński).
4 i 5 lipca w Strykowie odbędzie się czwarta runda.