Piątek, 13 grudnia 2019. Imieniny Dalidy, Juliusza, Łucji

Tenisiści z Olsztyna zdominowali turniej

2015-06-03 11:39:38 (ost. akt: 2015-06-03 10:32:26)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu.

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu.

Autor zdjęcia: http://www.sxc.hu/

Na kortach OKT Jodłowa w Olsztynie odbył się ogólnopolski turniej skrzatów (do lat 12) z cyklu Polbruk&Britisch School Cup. Był to już czwarty turniej z tego cyklu organizowany przez Warmińsko-Mazurski Związek Tenisowy.

Poprzednie trzy odbyły się w sezonie zimowym. Już wówczas nasi młodzi tenisiści mieli dużo do powiedzenia, ale tym razem imprezę wręcz zdominowali. Maksymilian Grygołowicz (AKS OSW Olsztyn) wygrał grę pojedynczą, a Bartosz Skuratko i Filip Tatera (Budowlani Olsztyn) zwyciężyli w deblu.

Największych emocji dostarczały mecze pomiędzy naszymi zawodnikami, ostatecznie najlepszym przygotowaniem wykazał się Maks, który w ćwierćfinale pokonał rozstawionego z jedynką Olafa Pieczkowskiego (AKS OSW), a w finale ograł Gabriela Matuszewskiego (Budowlani), który z kolei w półfinale wyeliminował turniejową "dwójkę", czyli Bartosza Skuratko (Budowlani).

— Jeżeli dodamy do tego drugie miejsce Aleksandry Węgrzyn (ST RP Sport Olsztyn — red.) w grze podwójnej i trzecie w grze pojedynczej, to tenis w tej kategorii prezentuje się w Olsztynie znakomicie — podkreśla Mirosław Umbras, prezes Warmińsko-Mazurskiego Związku Tenisowego.

Rut
Polub nas na Facebooku:

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB