Stomil Olsztyn - GKS Katowice 1:0. Stomil umocnił się na 4 miejscu w tabeli

2015-05-17 21:00:17(ost. akt: 2015-05-18 13:20:19)

Piłkarze Stomilu Olsztyn wygrali Stadionie Miejskim w Ostródzie z GKS-em Katowice 1:0. Bramkę dla Stomilu w 76 minucie gry zdobył Wołodymyr Kowal. Po tym spotkaniu “biało-niebiescy” umocnili się na czwartym miejscu w ligowej tabeli z dorobkiem 47 punktów.
Stomil Olsztyn - GKS Katowice 1:0 (0:0)
bramka: 76' Wołodymyr Kowal
żółta kartka: Przemysław Pitry
czerwona kartka: Adrian Frańczak

Stomil Olsztyn: 82. Piotr Skiba - 18. Janusz Bucholc, 55. Vitaliy Berezovskyy, 87. Arkadiusz Czarnecki, 3. Rafał Remisz - 22. Roman Machulenko (90' - 27. Tomasz Wełna), 7. Paweł Głowacki, 16. Dawid Szymonowicz (72' - 4. Igor Skoba), 21. Łukasz Jegliński, 8. Piotr Głowacki (27' - 24. Karol Żwir) - Volodymyr Koval.

GKS Katowice: 1. Rafał Dobroliński - 33. Adrian Frańczak, 27. Mateusz Kamiński, 29. Adrian Jurkowski, 2. Rafał Pietrzak - 4. Alan Czerwiński (68' - 16. Aleksander Januszkiewicz), 23. Łukasz Pielorz, 28. Povilas Leimonas (86' - 15. Rafał Kujawa), 81. Przemysław Pitry, 11. Krzysztof Wołkowicz (83' - 14. Piotr Ceglarz) - Grzegorz Goncerz.

Mirosław Jabłoński, trener Stomilu: — Pierwsza połowa to taki mecz szachów. Obawialiśmy się GKS-u Katowice, ponieważ ostatnio dobrze grali. Przez pierwsze 20 minut mogłem być zadowolony z gry swojego zespołu, bo plan był realizowany. Później oddaliśmy inicjatywę i to już było groźne. Dobrze, że mieliśmy trochę szczęścia, bo ten strzał w słupek mógł się zakończyć bramką i wtedy trzeba byłoby się dużo napracować, żeby odrobić straty. W przerwie miałem pretensje do zawodników, że za mało stwarzamy sytuacji i za wolno gramy piłką. W drugiej połowie było z tym trochę lepiej, no i decydujące okazały się pojedynki jeden na jeden. Po takim wygraniu piłki i podaniu od Karola Żwira, Kowal zachował się bezbłędnie. Mogliśmy też podwyższyć po strzale Romana Maczułenki, ale chyba nie zasłużyliśmy na wyższe zwycięstwo.

Więcej na temat meczu w poniedziałkowej Gazecie Olsztyńskiej.