Stomil na remis, Olimpia z pustymi rękami

2015-04-21 10:47:04(ost. akt: 2015-04-21 08:52:24)
Zdjęcie jest ilustracją do artykułu

Olsztynianie wywieźli punkt z Puław, zapracowując na cały dorobek duetu z Warmii i Mazur w tej kolejce Centralnej Ligi Juniorów.
Przedostatnia w tabeli Wisła Puławy mocno liczyła na komplet punktów w niedzielnym starciu ze Stomilem i przez parę minut miała w ręku to, o co jej chodziło. Na bramkę Szymona Grzechnika z 45. min odpowiedział jednak zaraz po przerwie Damian Zacheja ze Stomilu (51.) i... więcej goli w Puławach już nie padło. Dzięki temu punktowi olsztynianie awansowali na ostatnie bezpieczne, 12. miejsce w tabeli Centralnej Ligi Juniorów (grupa wschodnia).

Oczko niżej jest Olimpia Elbląg, która przegrała w Lublinie z Motorem 1:4. Do przerwy było 1:1, a gola dla elblążan zdobył Michał Bartkowski, jednak w drugiej połowie zadanie gospodarzom ułatwił bramkarz Mikołaj Jóźwiak, który w 48. min sfaulował przed polem karnym zawodnika Motoru, za co otrzymał czerwoną kartkę. Grająca w dziesiątkę Olimpia nie była w stanie utrzymać remisu i straciła jeszcze trzy bramki.

• Inne wyniki: GKS Bełchatów — ŁKS Łomża 0:0, Korona Kielce — KSZO Ostrowiec 1:1, Legia Warszawa — Polonia W-wa 3:0, Jagiellonia Białystok — Cracovia 3:2, Stal Rzeszów — Stal Mielec 0:0, Wisła Kraków — ŁKS Łódź 3:2.

• Makroregionalna liga juniorów młodszych (5. kol.): Olimpia Elbląg — Wigry Suwałki 6:1, SMS Łódź — GKS Bełchatów 1:1, Polonia W-wa — Concordia Elbląg 4:0, Legia W-wa — Jagiellonia Białystok 0:0; liga wojewódzka juniorów (14. kol.): Błękitni Orneta — Sokół Ostróda 0:7, Motor Lubawa — Znicz Biała Piska 2:0, GKS Wikielec — Płomień Ełk 2:3, DKS Dobre Miasto — Start Działdowo 0:3 vo, Warmia Olsztyn — Zatoka Braniewo 0:3 vo, Stomil — Olimpia Elbląg 3:0 vo.